Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mercedesy się nie sprzedają. Daimler na minusie

0
Podziel się:

W czwartym kwartale 2008 roku koncern miał 1,5 mld euro strat.

Mercedesy się nie sprzedają. Daimler na minusie
(daimler.com)
bESTzTsl

W czwartym kwartale ubiegłego roku koncern zanotował 1,5 mld euro straty.

Jak donosi BBC gorsze od oczekiwań analityków - ci spodziewali się 227 mln euro na minusie w ostatnich trzech miesiącach 2008 roku - wyniki, to efekt m.in. słabej sprzedaży samochodów marki Mercedes Benz. Rok wcześniej w analogicznym okresie Daimler zarobił 1,7 mld euro.

W całym 2008 roku firma wyszła jednak na swoje i zarobiła 1,4 mld euro. Jednak ten wynik jest aż o 65 proc. niższy od zysku za rok 2007. Nabywców znalazło 2,81 mln samochodów. Niewiele mniej niż w 2007 roku.

bESTzTsn

Szef Daimler Dieter Zetsche uważa, że firma ma szansę nie tylko _ pokonać tą wyjątkową sytuację, ale nawet wyjść z niej silniejsza _.

Wyniki Daimlera to kolejna kiepska wiadomość z branży motoryzacyjnej, która na całym świecie boleśnie odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego.

Ostatnio Nissan poinformował, że zwolni 12 proc. swojej załogi. Redukcję zatrudnienia zapowiedział tez Ford, który zanotował w ubiegłym roku rekordową stratę. Warto jednak przypomnieć, że wprzeciwieństwie do konkurencji,firma nie otrzymała jeszcze pomocy od rządu USA.

Rządy wielu krajów podejmują działania mające na celu wsparcie dużych koncernów. We Włoszech pakiet, z którego ma skorzystać m.in. fiat przygotował rząd Berlusconiego. Spore kontrowersje wywołałfrancuski plan pomocy dla Peugeot-Citroen. W sprawie zagrożenia protekcjonizmem wypowiedziała się m.in. Komisja Europejska.

bESTzTst

ZOBACZ PREZENTACJĘ PRODUKTÓW DAIMLERA:

bESTzTsO
business news
nowe samochody
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)