Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
24.05.2015 10:12

Metinvest wstrzymała produkcję w kombinacie

- Działalność firmy została wstrzymana w trybie pilnym - stwierdzono. Zaznaczono, że produkcja zostanie wznowiona, gdy sytuacja się ustabilizuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(worldsteel/CC/Flickr)

Największa ukraińska firma wytwarzająca stal wstrzymała produkcję w kombinacie koksochemicznym w mieście Awdijiwka, położonym w regionie donieckim.

Metinvest podjął taką decyzję po tym, jak 23 maja kompleks został trafiony podczas walk prowadzonych z udziałem prorosyjskich separatystów.

W czwartek 21 maja także trafiono w kombinat - w wyniku tego jeden z pracowników zginął, a dwóch zostało rannych.

Firma w opublikowanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu napisała, że ataki, do których doszło w ciągu ostatnich dni, były silne.

- Działalność firmy została wstrzymana w trybie pilnym - stwierdzono. Zaznaczono, że produkcja zostanie wznowiona, gdy sytuacja się ustabilizuje.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew nie popuści Ukrainie. Musi płacić Kreml wykorzystuje finansowe problemy Kijowa, by postraszyć tamtejszy rząd.
Ukraina zawiesza prawa człowieka. Powód? - Jako państwo, wobec którego dokonywana jest agresja, mamy prawo odejść od tych zobowiązań w celu ochrony naszych obywateli - oświadczyła wiceprzewodnicząca parlamentu, Oksana Syrojid.
Rosja już nie kwestionuje umowy UE-Ukraina - Jasno oznajmiliśmy, że umowa wejdzie w życie z początkiem roku 2016 bez żadnych poprawek; Rosja tego nie zakwestionowała - powiedziała unijna komisarz.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz