Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google
20.11.2010 07:18

Miasto Google. Mieszkania, siłownie, przedszkola

Ile osób zamieszka w mieście Google pozostaje jeszcze tajemnicą koncernu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZapTheDingbat/CC/Flickr)

Google zbuduje na terenie NASA w Silicon Valley własne miasto, z mieszkaniami, klubami fitness, przedszkolami i biurami. Ile osób zamieszka w mieście Google pozostaje jeszcze tajemnicą koncernu.


Google rozbudowuje swoją siedzibę w Silicon Valley. Jak informuje dziennik Mercury News, Google zbuduje na terenie NASA w Dolinie Krzemowej mieszkania dla pracowników. Jest to absolutną nowością w regionie. Na nowym kampusie powstaną także kluby fitness i przedszkola.

Cały teren będzie miał wielkość prawie 111 500 metrów kwadratowych. Główna siedziba koncernu w kalifornijskim Mountain View, zajmuje już powierzchnię wielkości 371 600 metrów kwadratowych. Koncern zatrudnia obecnie 23 tys. pracowników. W dobie globalnego kryzysu finansowego i gospodarczego przedsiębiorstwo było zmuszone po raz pierwszy do redukcji miejsc pracy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t89144.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/google;kusi;bajecznie;wysokimi;zarobkami,213,0,709845.html) Google kusi bajecznie wysokimi zarobkami

Celem koncernu z branży internetowej jest stworzenie nowego oddziału firmy z _ pełną życia społecznością _, który _ będzie żyła w symbiozie z otoczeniem oferując równowagę pomiędzy pracą a życiem _ pisze w liście do zarządu miasta David Radcliffe, który odpowiada w Google za zarządzanie nieruchomościami.

Lokalni politycy zastanawiają się teraz, gdzie w ramach planu zagospodarowania przestrzennego miasta mogłyby powstać mieszkania dla pracowników koncernu. Zarząd miasta przedstawi w nadchodzącym miesiącu odpowiednie projekty, informuje Mercury News.

Budowa kompleksu mieszkalno-biurowego ma się rozpocząć w 2013 roku. Współfinansowana przez Google firma deweloperska Planetary Ventures będzie płaciła NASA za dzierżawę terenu 3,66 mln dolarów rocznie. Według Mercury News umowa będzie obowiązywała do 2048 roku.

[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/17333/36018_google.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/google;konczy;12;lat;i;inwestuje;w;piec;pomyslow,33,0,682529.html) Google kończy 12 lat i inwestuje w pięć pomysłów

Google i NASA kooperują już od kilku lat. Koncern internetowy i Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej współpracowały przy tworzeniu biblioteki zdjęć księżyca i Marsa.

Na terenie NASA w Moffett Field swoje samoloty typu Boeing 767 i 757 parkują twórcy koncernu Google - Sergey Brin i Larry Page. Stoją tam także trzy inne firmowe samoloty - Gulfstream Aerospace i Alpha Jet. Za postój samolotów Google płaci NASA 120 tys. dolarów miesięcznie, informuje gazeta powołując się na źródła rządowe.

Ponieważ Google rozwija się prężnie także w innych sektorach, wspólnie z firmami jak MIPS Technologies i McDSP opracowano już plany przeprowadzki, tak by koncern internetowy miał do dyspozycji więcej powierzchni biurowej. W przypadku takich przeprowadzek agencje nieruchomości mówią już o _ efekcie Google _.

Czytaj w Money.pl

Tagi: google, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz