Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair w polsce
11.02.2015 14:36

Michael O'Leary: Ryanair nie będzie walczyć o nowe polskie trasy

Przejmując niektóre trasy regionalne, irlandzki przewoźnik byłby jeszcze większą konkurencją dla LOT-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

Ryanair nie chce przejąć pasażerów po Eurolocie. Taką deklarację złożył dziś szef firmy Michael O'Leary (na zdjęciu). W zeszłym tygodniu Eurolot poinformował, że od pierwszego kwietnia zawiesi wszystkie swoje regularne rejsy.

Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR powiedział wtedy, że jest to szansa na rozwój innych przewoźników, szczególnie Ryanaira. Zdaniem eksperta to właśnie ten przewoźnik ma zarówno flotę jak i pieniądze potrzebne na uruchomienie połączeń. Przejmując niektóre trasy regionalne, Ryanair będzie jeszcze większą konkurencją dla LOT-u.

Irlandzki przewoźnik już lata na niektórych, krajowych trasach. Michael O'Leary przyznaje, że przewoźnik analizował rynek i możliwości uruchomienia dodatkowych połączeń. Zwraca uwagę jednak na bariery techniczne.

Zaznaczył, że wiele regionalnych portów, do których latał Eurolot, to bardzo małe lotniska. Jego zdaniem, z tego względu nie są to duże możliwości rozwoju dla Ryanaira. Dodał, że o wiele większe szanse daje podwyższenie częstotliwości połączeń między dużymi portami krajowymi, takimi jak Wrocław, Warszawa czy Gdańsk.

Eurolot to spółka, której większościowym udziałowcem jest skarb państwa. Obsługuje połączenia krajowe i niektóre z tak zwanej bliskiej zagranicy. Firma od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi. Ostatnio nie płaciła nawet za paliwo i obsługę lotniskową.

Większą część floty przewoźnika przejmą prawdopodobnie Polskie Linie Lotnicze LOT. Być może utrzymają też część dotychczasowych połączeń.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ryanair w polsce, ryanair, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz