Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michał Tusk dostał ostrzeżenie w sprawie OLT Express

0
Podziel się:

Poseł PiS uważa, że ostatnie doniesienia pokazują, że zamieszanie z Amber Gold to afera premiera i jego syna.

Michał Tusk dostał ostrzeżenie w sprawie OLT Express
(Reporter Poland)

Michał Tusk powinien zrezygnować z pracy w porcie lotniczym w Gdańsku - uważa poseł PiS Marcin Mastalerek. Jego zdaniem, syn premiera nie powinnien pracować w państwowo-samorządowej spółce i jednocześnie w OLT Express.

Posadę szefa portu lotniczego w Gdańsku powinien - zdaniem Mastalerka - stracić też Tomasz Kloskowski. - _ Przecież przy tej aferze wyszło na jaw, że to szef portu lotniczego w Gdańsku załatwiał pracę dla syna premiera Donalda Tuska w konkurencyjnej firmie, a dziś Marcin Plichta twierdzi, że uzyskał od syna premiera Donalda Tuska informacje na temat firmy Porty Lotnicze w Gdańsku. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że premier Donald Tusk zakończył walkę z nepotyzmem, zanim ją jeszcze zaczął _ - ocenił poseł PiS.

Mastalerek uważa, że ostatnie doniesienia pokazują, że zamieszanie z Amber Gold to afera premiera i jego syna. Poseł PiS nie rozumie, dlaczego Donald Tusk przestrzegał syna przed OLT Express a nie ostrzegł Polaków. - _ Syn premiera przyznał, że w czerwcu jego ojciec, premier Donald Tusk, odradzał mu współpracę z OLT Express, czyli musiał mieć jakieś wiadomości. Czyżby pochodziły one od służb specjalnych? Powinno to zostać wyjaśnione. Dlaczego premier Donald Tusk ostrzegł przed współpraca z OLT Express swojego syna, a nie ostrzegł Polaków _ - pytał Marcin Mastalerek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA PIS:

Mastalerek poinformował także, że na 45 - jak sam twierdzi - trudnych pytań, które wystosował do premiera, jego syna, prezesa Amber Gold i szefa portu lotniczego w Gdańsku, odpowiedzi zgodził się udzielić tylko Marcin Plichta. Poseł PiS zapowiedział, że jak tylko otrzyma odpowiedzi to je upubliczni. Ma się to stać jeszcze dziś.

Marcin Mastalerek chce wiedzieć m.in, w jakich okolicznościach syn premiera poznał Prezesa Portu Lotniczego w Gdańsku, czy przed podjęciem pracy rozmawiał ze Sławomirem Nowakiem oraz czy Michał Tusk nie dostrzegał, że praca dla OLT może rodzić konflikt interesów.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie wrócą z wakacji? Przez Amber Gold Jego zdaniem Donald Tusk powinien poinformować, co wiedział na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold.
45 pytań do premiera ws. powiązań syna z OLT Express -_ Ojciec wyraźnie powiedział, że mu się to nie podoba, i mówiąc delikatnie, że to było niemądre _ - tłumaczy Michał Tusk.
Tusk przedstawi _ twardą ocenę sytuacji _? - _ Kluczem jest przekonanie Polaków, że jesteśmy w stanie obronić się skutecznie _ - uważa Bronisław Komorowski.
business news
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)