Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Microsoft brał udział w szpiegostwie?

0
Podziel się:

Tak wynika z doniesień brytyjskiego dziennika The Guardian.

Microsoft brał udział w szpiegostwie?
(Associated Press/EastNews)

Firma Microsoft mogła pomagać amerykańskiemu rządowi w szpiegowaniu internautów. Tak wynika z doniesień brytyjskiego dziennika _ The Guardian _.

Gazeta pisze, że Microsoft miał bliskie związki z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego USA. Elektroniczny gigant miał ułatwić agencji dostęp do własnych serwisów takich jak Skype, Hotmail czy następcy Hotmaila, serwisu Outlook.com.

Guardian twierdzi, że informacje otrzymał od byłego współpracownika amerykańskiego wywiadu, przebywającego w Moskwie, Edwarda Snowdena. Zdaniem Microsoftu kontakty z Agencją Bezpieczeństwa były ograniczone i wynikały z prawnych zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
W Sądzie Najwyższym skarga na NSA To kolejna próba prawnego zmierzenia się z programami inwigilacji, których istnienie w ubiegłym miesiącu ujawnił były pracownik wywiadu USA Edward Snowden.
Unijni dyplomaci szpiegowani przez USA? Posłowie zobowiązali parlamentarne komisje do przygotowania w tej sprawie szczegółowego raportu.
Oni też szpiegują obywateli. Kolejna afera Francuski wywiad DGSE monitoruje rozmowy telefoniczne Francuzów, ich maile i aktywność na portalach społecznościowych we Francji i za granicą.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)