Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
microsoft
19.05.2008 08:02

Microsoft i Yahoo! znów negocjują

Gigant z Redmond nie chce już przejąć całości portalu. Przynajmniej na razie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

Microsoft ogłosił w niedzielę, że rozważa alternatywne rozwiązanie wobec Yahoo!, które nie oznacza całkowitego przejęcia portalu.

Gigant z Redmond (na zdjęciu Steve Ballmer, prezes koncernu) tłumaczy, że nie zaproponował wyższej kwoty za całe Yahoo! (wcześniejsza oferta wynosiła 47,5 miliarda dolarów) ale chce zarezerwować sobie prawo do podjęcia takiej decyzji w przyszłości. Podstawą do takiego kroku będą dopiero wyniki dalszych negocjacji.

Rzecznik Microsoftu cytowany przez _ The New York Times _ nie chciał zdradzić żadnych szczegółów prowadzonych dalszych rozmów.

| Wielu akcjonariuszom Yahoo! nie spodobało się, że nie doszło do umowy pomiędzy obiema firmami. Jeden z nich, miliarder Carl Icahn kilka dni temu zapowiedział, że chce doprowadzić do wymiany zarządu firmy. Icahn, który jest właścicielem 59 milionów akcji Yahoo! napisał list do przewodniczącego rady nadzorczej, Roya Bostocka. Zapowiedział w nim, że przedstawi listę nowych 10 dyrektorów oraz postara się o uzyskanie zgody urzędów na zwiększenie swoich udziałów w Yahoo! do 2,5 miliarda dolarów. |
| --- |

Tagi: microsoft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz