Notowania

Przejdź na
microsoft
02.01.2009 12:54

Microsoft planuje gigantyczne zwolnienia

Pracę w kolosie z Redmond może stracić nawet 15 tysięcy ludzi - twierdzą brytyjskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

*Pracę w kolosie z Redmond może stracić nawet 15 tysięcy ludzi. To pierwsza masowa redukcja zatrudnienia w historii koncernu - pisze Daily Telegraph. Eksperci uważają jednak, że Steve Ballmer (na zdjęciu) prędzej sprzeda portal MSN. *

Brytyjski dziennik powołuje się na informacje redaktorów internetowego blogu Fudzilla. Według tych doniesień, menadżerowie Microsoftu dostali już do rąk wytyczne - od 15 stycznia ruszają kadrowe cięcia. Spośród 90 tysięcy pracowników na całym świecie komputerowy gigant pożegna się z co szóstym.

- Plotka, że Microsoft będzie zwalniał to już nie plotka, to przykry fakt - pisze Daily Telegraph. Rzecznik Microsoft pozostawił pytania gazety bez komentarza.

Tymczasem Henry Blodget, znany i szanowany bloger, zajmujący się tematyką nowych technologii, a wcześniej analityk na Wall Street uważa, że Microsoft nie zdecyduje się na zwolnienia. Cytowany przez Daily Telegraph ekspert uważa, że bardziej prawdopodobna jest sprzedaż MSN - należącego do Microsoft portalu internetowego, wyszukiwarki i komunikatora.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Poważny błąd Explorera. Microsoft prosi o czujność ]( http://manager.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/powazny;blad;explorera;microsoft;prosi;o;czujnosc,86,0,408918.html )
* [ Microsoft zachęca do zakupu legalnego Windowsa ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/microsoft;zacheca;do;zakupu;legalnego;windowsa,170,0,386474.html )
* [ Jerry Yang ma dosyć. Odchodzi z Yahoo! ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/jerry;yang;ma;dosyc;odchodzi;z;yahoo,192,0,385984.html )
* **[ Kryzys Finansowy 2008 - serwis specjalny Money.pl  ]( http://www.money.pl/kryzys/ )**
Tagi: microsoft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz