Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
microsoft
31.03.2011 16:44

Microsoft skarży się na Google w Brukseli

Gigant branży IT twierdzi, że Google dyskryminuje jego wyszukiwarkę internetową Bing.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bfishadow/CC/Flickr)

Microsoft, który wielokrotnie miał do czynienia z Komisją Europejską, oskarżany o łamanie zasad uczciwej konkurencji, wystąpił w całkiem odmiennej roli - poskarżył się KE na firmę Google, dyskryminującą, jak twierdzi, jego wyszukiwarkę internetową Bing.

Microsoft zarzuca Google'owi łamanie zasad uczciwej konkurencji, polegające na umacnianiu _ dominacji na rynkach wyszukiwania online i reklam w wyszukiwarkach, ze szkodą dla europejskich konsumentów _.

Jeden z prawników Microsoftu zasugerował na swym blogu, że Google stara się uniemożliwić innym stworzenie _ konkurencyjnej alternatywy _ dla jego usług. W swej skardze Microsoft wspomina m.in. o utrudnianiu przez Google'a konkurencyjnym wyszukiwarkom dostępu do jego portalu YouTube.

Komisja Europejska od listopada 2010 roku sprawdza, czy Google narusza zasady uczciwej konkurencji. W czwartek rzeczniczka komisarza ds. konkurencji Joaquina Almunii powiedziała, że KE przyjęła do wiadomości skargę Microsoftu i zwróci się do Google'a, by się do tych zarzutów ustosunkował.

Rzecznik Google'a zapewnił, że firma będzie kontynuowała rozmowy z Komisją Europejską i wyjaśnianie swego modelu biznesowego. Dodał, że Google nie jest zaskoczony posunięciem Microsoftu. Przypomniał, że jedna z filii Microsoftu była wśród inicjatorów postępowania ws. Google'a, które KE wszczęła w 2010 roku.

Associated Press odnotowuje, że w razie uznania Google'a za winnego naruszania zasad uczciwej konkurencji firmie tej grozi grzywna mogąca sięgnąć 10 proc. rocznych dochodów, które w zeszłym roku wyniosły ok. 29 miliardów USD.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/19070/39106_laptop.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/google;vs;bing;czyli;kto;i;co;od;kogo;kopiuje,179,0,764851.html) Google vs Bing, czyli kto i co od kogo kopiuje Podejrzenia, że Bing może kopiować wyniki wyszukiwania Googla pojawiły się w połowie 2010 roku. Sposób na ich sprawdzenie był prosty: Google stworzy 100 sztucznych zapytań, do których podepnie niepowiązane wyniki i zobaczy, co się stanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bing;i;facebook;nowa;wyszukiwarka;uwzgledni;co;lubimy,171,0,692395.html) Bing i Facebook: Nowa wyszukiwarka uwzględni co lubimy Facebook i Microsoft wspólnie ulepszają działanie wyszukiwarki.
Tagi: microsoft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz