Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
05.09.2007 19:23

Microsoft wypowiedział wojnę?

Zakup firmy Parlano specjalizującej się w produkcji komunikatorów internetowych oznacza rozpoczęcie ostrej wojny na tym rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Zdaniem analityków Gartnera ostatni zakup Microsoftu - nabycie firmy Parlano specjalizującej się w produkcji komunikatorów internetowych - oznacza rozpoczęcie ostrej wojny na tym rynku. Wojny, której wynik będzie decydujący dla rynku telekomunikacyjnego następnej dekady.

"Firmy takie jak Microsoft, IBM i Cisco zdały sobie sprawę, że rynek komunikatorów internetowych to klucz do większych inwestycji, takich jak telefonia IP, konferencje internetowe i inne usługi telekomunikacyjne bazujące na standardzie SIP" - stwierdzili analitycy Gartnera. "Dlatego też firmy te agresywnie promują własne rozwiązania, oferują bezpłatnie dodatkowe funkcje i starają się przegonić konkurencję."

Komunikator wyprodukowany przez Parlano korzysta z zakładek, które umożliwiają nawigowanie pomiędzy różnymi sesjami czatów. Daje też możliwość grupowania różnych czatów w jeden. Jest ponadto kompatybilny z Office Communications Serverem.

"Parlano jest małą firma, której roczne dochody nie przekraczają 10 milionów dolarów, jednak zainteresowanych było nią wiele silniejszych przedsiębiorstw. Jej przejęcie pokazuje, jak wielkie trudności będą miały małe przedsiębiorstwa produkujące komunikatory, które będą próbowały rywalizować z takimi gigantami jak Microsoft i IBM "- dodaje Gartner.

W pierwszym kwartale 2008 roku na rynek ma trafić microsoftowy system komunikacyjny MindAlign, zbudowany w oparciu o Parlano.

Tagi: business news, manager
Źródło:
Kopalnia Wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz