Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
microsoft
10.07.2008 14:50

Microsoft zainwestuje 400 mln dol. w naszym regionie

W ciągu 3 lat firma chce zbudować ogromną sieć firm partnerskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Microsoft w ciągu najbliższych trzech lat planuje zainwestować w sieć firm partnerskich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i jej rozwój ponad 400 mln dolarów.

Środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci o nowe firmy, przygotowanie dla nich zasobów technologicznych i informacyjnych oraz wsparcie sprzedaży w regionie - poinformował Microsoft.

_ Wierzymy, że region Europy Środkowo-Wschodniej będzie w najbliższym czasie kontynuował swój dynamiczny wzrost. Również dla Microsoftu rynek ten rozwija się niezwykle szybko - obecnie mamy w nim 40 proc. udziału, a więc więcej niż którakolwiek konkurencyjna firma IT w regionie. Kontynuujemy nasze inwestycje, by utrzymać poziom wzrostu oraz wpłynąć na ekonomiczny rozwój regionu _ - powiedział Tomasz Bochenek, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży na region Europy Środkowo-Wschodniej w Microsoft.

_ Sieć partnerska jest jednym z filarów naszego biznesu, dlatego jestem przekonany, że inwestowanie w rynek poprzez wspieranie kluczowych dla nas partnerów w biznesie przyniesie korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron - również samemu rynkowi i gospodarkom poszczególnych krajów regionu _ - dodał.

Microsoft szacuje, że planowane inwestycje przyniosą w każdym roku 15 procentowy wzrost liczby firm partnerskich w sieci, która obecnie liczy ponad 47 tys. przedsiębiorstw. W roku finansowym 2009 (lipiec 2008 - czerwiec 2009), firma przeznaczy 44 mln dol. na wsparcie rozwoju nowych firm partnerskich oraz dostarczenie im środków na zwiększenie sprzedaży i podnoszenie jakości obsługi.

Microsoft przewiduje, że inwestycje w sieć partnerską oraz rynek produkcji oprogramowania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przyniosą w ciągu najbliższych trzech lat ponad 25 proc. wzrost sprzedaży rocznie.

_ Jak pokazują nasze analizy, rynek IT w krajach Europy Środkowo- Wschodniej charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu. Taka sytuacja zachęca globalne firmy technologiczne z sektora IT, miedzy innymi takie jak Microsoft do inwestycji w centra obsługi klienta czy laboratoria badawczo - rozwojowe, które stają się integralnym elementem ich światowej infrastruktury. Inwestycje te w znaczącym stopniu przyczyniają się do rozwoju i poprawy konkurencyjności lokalnej gospodarki _ - powiedział Andrzej Jarosz, dyrektor generalny IDC Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: microsoft, inwestycje, it, europa środkowo-wschodnia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz