Notowania

google
22.01.2010 09:57

Microsoft załatał dziurę w Explorerze

Wykorzystano ją ostatnio do wielkiego hakerskiego ataku na Google i inne firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(torres21/CC/Flickr)

Firma Microsoft załatała _ dziurę _ w przeglądarce internetowej Internet Explorer, wykorzystaną ostatnio do wielkiego hackerskiego ataku na Google'a i inne firmy amerykańskie.

Microsoft zaleca wszystkim użytkownikom jak najszybsze zainstalowanie tej poprawki (MS10-002), bądź najnowszej wersji Internet Explorera, która jest już bezpieczna. Luka umożliwiała zdalne przejmowanie przez hackerów kontroli nad komputerami, podłączonymi do internetu.

Zagrożenie atakami, wykorzystującymi lukę w Internet Explorerze skłoniło rządy Niemiec i Francji do wydania zalecenia, by korzystać z alternatywnych przeglądarek internetowych.

Google informował, że obiektem ataków na _ korporacyjną strukturę _ tej firmy były przede wszystkim konta e-mailowe chińskich dysydentów. Cyberszpiedzy starali się też wykraść informacje z poczty elektronicznej osób mieszkających w Europie i USA, związanych z ruchem praw człowieka w Chinach. Ustalono, że te _ bardzo wyrafinowane _ ataki zostały przeprowadzone z Chin i pozwoliły na _ kradzież własności intelektualnej Google'a _.

Raport techniczny przygotowany przez amerykańską firmę iDefence Labs zajmującą się bezpieczeństwem w internecie głosi, że przeprowadzone niedawno ataki cybernetyczne na ponad 30 amerykańskich firm, w tym Google'a, pochodziły z serwerów używanych przez rząd Chin. iDefence Labs uważa, że za atakami stoi rząd w Pekinie.

Firma Google postanowiła, że nie będzie już współpracować z rządem Chin w zakresie oprogramowania pozwalającego na cenzurowanie rezultatów dostarczanych przez wyszukiwarkę Google, i poinformowała, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie prowadzić rozmowy z Pekinem o tym, na jakich zasadach - jeśli w ogóle - może tam działać nieocenzurowana wersja Google.cn.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Clinton apeluje do Chin: Stop cenzurze internetu! ]( http://manager.money.pl/news/artykul/clinton;apeluje;do;chin;stop;cenzurze;internetu,29,0,579357.html )
* [ Chiny: Google też musi przestrzegać prawa ]( http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;google;tez;musi;przestrzegac;prawa,211,0,578259.html )
Tagi: google, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz