Notowania

ranking miliarderów
28.02.2013 12:33

Miliarderzy na świecie. Azja lepsza od USA

Najbogatszy Azjata pochodzi z Hongkongu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tietew/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Azja po raz pierwszy w historii wyprzedziła Stany Zjednoczone pod względem liczby miliarderów. Kontynent zamieszkuje ponad 600 osób posiadających majątek o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Według chińskiego magazynu _ Hurun Report _, który przedstawił te wyliczenia, na świecie żyje dziś prawie 1500 miliarderów. W Ameryce Północnej jest ich 440, a w Europie - 324.

Wśród azjatyckich bogaczy najwięcej jest Chińczyków, którzy stanowią ponad połowę ogólnej ich liczby. W podziale na kraje wciąż dominują Stany Zjednoczone z 408 miliarderami.

Najbogatszym człowiekiem na Ziemi, nie tylko według chińskiego magazynu, jest Carlos Slim, Meksykanin, właściciel między innymi sieci telefonii komórkowej. Jego osobisty majątek to 66 miliardów dolarów. Najbogatszy Azjata, mieszkaniec Hong Kongu Li Ka Szing ma prawie dokładnie połowę tego, co Slim.

Wyliczenia _ Hurun Report _ różnią się nieco od zeszłorocznego zestawienia magazynu _ Forbes _, który uznał, że w liczbie miliarderów cały czas przewodzi Ameryka Północna, a Azja jest na drugim miejscu.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliarder odda połowę majątku dla... Południowoafrykański miliarder Patrice Motsepe ogłosił w środę, że jego rodzina przeznaczy połowę majątku na Fundację Motsepe walczącą z biedą i marginalizacją społeczną.
W Chinach ubywa miliarderów. Dlaczego? Obecnie w Chinach 251 osób ma majątek przekraczający miliard dolarów. To 20 osób mniej niż w ubiegłym roku.
Ten miliarder pieniędzy nie rozdaje Kiedy w marcu 2010 roku miesięcznik Forbes ogłosił go najbogatszym człowiekiem na świecie, wielu przecierało oczy ze zdziwienia.
Tagi: ranking miliarderów, azja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz