Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze unijne
22.04.2013 06:48

Miliardy złotych dla firm do wzięcia

Warto korzystać, bo kolejna szansa na pieniądze z Brukseli może się pojawić dopiero w 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Jeszcze ponad 6 miliardów złotych mogą pozyskać przedsiębiorcy w ramach programów unijnych. Do sięgnięcia po to wsparcie zachęca nowa kampania informacyjna, która potrwa do czerwca. W ciągu najbliższych 2 miesięcy we wszystkich województwach odbędą się konferencje dla biznesu.

Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mówi, że największym zainteresowaniem cieszą się dotacje bezpośrednie, ale uruchomiono również fundusz pożyczkowy dla firm.

- _ Obecnie działa jeszcze fundusz skierowany do firm rozpoczynających działalność, fundusz pożyczkowy skierowany do kobiet, a ponadto, w związku z trudną sytuacją gospodarczą w Polsce, wróciliśmy do wsparcia o charakterze inwestycyjnym wysoko innowacyjnych projektów _ - tłumaczy Lubińska-Kasprzak.

Prezes Związku Banków Polskich, współorganizator kampanii przekonuje, że warto zainteresować się pomocą unijną. Krzysztof Pietraszkiewicz przypomina, że kolejna szansa na pieniądze z Brukseli może się pojawić dopiero w 2015 roku.

- _ Sięgnięcie do środków w nowej perspektywie zajmie nam rok do półtora i dlatego bardzo istotne jest by w tym okresie maksymalnie wykorzystać te zasoby, które jeszcze mamy do dyspozycji _- mówi Pietraszkiewicz.

Za udział w konferencjach informacyjnych przedsiębiorcy nie muszą płacić. Szczegóły można znaleźć na www.zbp.pl/wsparciebiznesu.

Czytaj więcej w Money.pl
Do podziału 2 mld złotych. Kto może dostać? W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.
Pierwsze reklamy to dzieła sztuki! Reklama dźwignią handlu. Tę prawdę znali ludzie już pod koniec XIX wieku. Reklamy powstawały wtedy bez cyfrowych technologii, dotykowych ekranów i przenośnych urządzeń.
Własny biznes? Oto dziewięć kroków do niego Najważniejszy jest pomysł i biznes plan. Nie sposób jednak pominąć formalności. Podpowiadamy, jak rozpocząć własny biznes.
Tagi: fundusze unijne, biznes, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz