Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w chinach
01.03.2012 13:26

Milionerzy w Chinach. Szybko ich ubywa

Wszystko przez kryzys finansowy. Bankowcy apelują o dywersyfikację inwestycji finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christineg/Dreamstime)

Z powodu kryzysu na światowych rynkach finansowych, liczba milionerów chińskich zmniejszyła się o ponad 30 tysięcy. Bankowcy apelują do nich o dywersyfikację inwestycji finansowych.

Według analizy Citibanku, dotyczącej rynku finansowego Hong Kongu, liczba milionerów w Chinach gwałtownie się zmniejszyła. Analitycy banku napisali, że grupa najbogatszych klientów _ jest zbyt związana ze spekulacyjnym rynkiem finansowym i dla powstrzymania tej niekorzystnej tendencji konieczna jest dywersyfikacja inwestycji kapitałowych _.

Badaniom Citibanku poddano grupę najbogatszych biznesmenów, którzy na rynku kapitałowym zainwestowali więcej niż 1 mln dolarów hongkońskich (około 125 tys. dolarów). W porównaniu z 2011 r., kiedy to osób takich było 527 tys., ich liczba zmniejszyła się o 31 tys.

Najważniejszą przyczyną kurczenia się grupy milionerów, jest wielkie uzależnienie gospodarki Hong Kongu od światowych rynków finansowych. Kryzys gospodarki europejskiej w 2011 r. miał ogromny wpływ na spadek kursów akcji na miejscowej giełdzie. W efekcie indeks Hang Seng spadł aż o 25 proc. Miało to bezpośredni wpływ na zubożenie miejscowych biznesmenów.

Uzależniona od spekulacyjnego rynku finansowego gospodarka Hong Kongu, potrzebuje nowych rozwiązań. Pozwolą one na dywersyfikację kapitałową i uwolnienie się od niebezpieczeństwa wahań kursów giełdowych. Zdaniem analityków bankowych, dla przywrócenia równowagi gospodarczej należy powiązać miejscową giełdę z konkretnymi inwestycjami i przedsięwzięciami gospodarczymi. W ten sposób Hong Kong może umocnić się na pozycji jednego z najważniejszych centrów finansowych świata - a co więcej - wyjść z roli biernego gracza i stać się aktywnym uczestnikiem i animatorem życia gospodarczego.

Czytaj w Money.pl
Chiny krok po kroku wykupują Grecję Europejskie problemy są dla Państwa Środka okazją do zwiększenia wpływów gospodarczych w Europie.
Kryzys uderzył nawet tutaj. Koniec nadziei Recesja uświadomiła władzom konieczność zrestrukturyzowania całej gospodarki, opartej w głównej mierze na eksporcie.
Tagi: kryzys w chinach, chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz