Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milliardy na ratunek bankom w USA. Znowu

0
Podziel się:

Doradca Baracka Obamy nie wyklucza nowego planu ratunkowego.

Milliardy na ratunek bankom w USA. Znowu
(PAP/EPA)

Doradca ekonomiczny Baracka Obamy nie wyklucza, że potrzebne będzie więcej pieniędzy na ratowanie banków.

Jak donosi _ CNN _ Lawrence Summers powiedział, że dodatkowe środki mogą być potrzebne, by ustabilizować system finansowy, bo pogłębiająca się recesja zwiększa starty banków.

Summers, który jest szefem Krajowej Rady Gospodarczej powtórzył, że nie ma wątpliwości co do tego, że obniżka podatków przeprowadzona przez prezydenta George'a Busha musi zostać uchylona, ale nie wskazał, kiedy ma to nastąpić.

Plan ratunkowy dla banków został uruchomiony po to, by uwolnić je od tzw. toksycznych aktywów i pomóc we wznowieniu normalnej akcji kredytowej, która wsparłaby gospodarkę.

Większość pieniędzy została jednak przeznaczona na zakup akcji banków i pogrążonych w tarapatach instytucji finansowych, takich jak AIG. A stopień kontroli nad tymi środkami, był zdaniem wielu ekspertów zdecydowanie za mały.

Jednak seria złych wiadomości z gospodarki - m.in. z sektora nowoczesnych technologii - doniesienia omożliwym dramatycznym wzroście bezrobocia i kiepskie wyniki banków mogą zmusić nową administrację do podjęcia kolejnych działań na rzecz stabilizowania sektora finansowego.

Dziś Senat ma zatwierdzić kandydaturę Tima Geithnera na nowego sekretarza skarbu. Zdaniem ekspertów nie powinno być z tym żadnego problemu i nowy sekretarz będzie mógł szybko przystąpić do działań na rzecz walki z kryzysem.

ZOBACZ REPORTAŻ O TIMIE GEITHNERZE NOWYM SEKRETARZU SKARBU USA (ang.):
ZOBACZ TAKŻE:
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)