Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
26.01.2009 09:52

Milliardy na ratunek bankom w USA. Znowu

Doradca Baracka Obamy nie wyklucza nowego planu ratunkowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Doradca ekonomiczny Baracka Obamy nie wyklucza, że potrzebne będzie więcej pieniędzy na ratowanie banków.

Jak donosi _ CNN _ Lawrence Summers powiedział, że dodatkowe środki mogą być potrzebne, by ustabilizować system finansowy, bo pogłębiająca się recesja zwiększa starty banków.

Summers, który jest szefem Krajowej Rady Gospodarczej powtórzył, że nie ma wątpliwości co do tego, że obniżka podatków przeprowadzona przez prezydenta George'a Busha musi zostać uchylona, ale nie wskazał, kiedy ma to nastąpić.

Plan ratunkowy dla banków został uruchomiony po to, by uwolnić je od tzw. toksycznych aktywów i pomóc we wznowieniu normalnej akcji kredytowej, która wsparłaby gospodarkę.

Większość pieniędzy została jednak przeznaczona na zakup akcji banków i pogrążonych w tarapatach instytucji finansowych, takich jak AIG. A stopień kontroli nad tymi środkami, był zdaniem wielu ekspertów zdecydowanie za mały.

Jednak seria złych wiadomości z gospodarki - m.in. z sektora nowoczesnych technologii - doniesienia omożliwym dramatycznym wzroście bezrobocia i kiepskie wyniki banków mogą zmusić nową administrację do podjęcia kolejnych działań na rzecz stabilizowania sektora finansowego.

Dziś Senat ma zatwierdzić kandydaturę Tima Geithnera na nowego sekretarza skarbu. Zdaniem ekspertów nie powinno być z tym żadnego problemu i nowy sekretarz będzie mógł szybko przystąpić do działań na rzecz walki z kryzysem.

ZOBACZ REPORTAŻ O TIMIE GEITHNERZE NOWYM SEKRETARZU SKARBU USA (ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, komentarz, kryzys, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz