Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister finansów cofnął koncesje dla Totolotka

0
Podziel się:

Totolotek odwołał się od tej decyzji. Zgodnie z prawem spółce przysługuje najpierw odwołanie do resortu finansów, a w wypadku podtrzymania decyzji przez ministra - do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Minister finansów cofnął koncesje dla Totolotka
(Polaris/East News)
bETtkIth

Jacek Rostowski cofnął spółce Totolotek SA wszystkie koncesje na organizowanie zakładów wzajemnych. Było to podyktowane _ rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności _ - potwierdziło MF. Totolotek odwołał się od decyzji szefa MF.

W odpowiedzi na pytanie PAP wydział prasowy resortu finansów poinformował, że decyzją z marca 2012 r. minister finansów cofnął spółce Totolotek _ wszystkie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych, w związku z rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności określonych w zezwoleniach, zatwierdzonych regulaminach oraz przepisach prawa _.

Totolotek odwołał się od tej decyzji. Zgodnie z prawem spółce przysługuje najpierw odwołanie do resortu finansów, a w wypadku podtrzymania decyzji przez ministra - do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Obecnie toczy się w ministerstwie postępowanie odwoławcze, które jest jawne wyłącznie dla stron, dlatego resort nie może poinformować, na czym polega _ rażące naruszenie warunków prowadzenia działalności _.

bETtkItj

Członek zarządu Totolotka Łukasz Seweryniak uważa, że _ Totolotek S.A. nie naruszał w żaden sposób polskiej ustawy hazardowej _. _ Spółka prowadzi działalność na podstawie ważnych zezwoleń i regulaminów gier wydanych przez Ministerstwo Finansów _ - powiedział Seweryniak.

Resort finansów pytany, czy Totolotek - mimo odwołania się od decyzji - powinien jednak zaprzestać urządzania zakładów wzajemnych od 26 marca tego roku, z chwilą gdy zezwolenia zostały odebrane, odpowiedział: _ (...) nieostateczna decyzja o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych, w tym zakładów wzajemnych, podlega wykonaniu _.

To oznacza, że spółka powinna zaprzestać prowadzenia zakładów wzajemnych. Totolotek nie zgadza się jednak z tym stanowiskiem. Łukasz Seweryniak uważa, że wobec złożenia przez spółkę odwołania _ nie zapadły jeszcze ostateczne i wykonalne decyzje _.

Jak dowiedziała się PAP, jedno z zezwoleń minister Rostowski odebrał Totolotkowi już pod koniec 2011 roku. Ta decyzja wycofała zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich _ Totomix _. W tym przypadku Totolotek również odwołał się najpierw do resortu i wnioskował o wstrzymanie wykonania tej decyzji.

bETtkItp

W czerwcu tego roku minister ten wniosek odrzucił i podtrzymał decyzję cofającą zezwolenie. W takiej sytuacji Totolotek zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Rzeczniczka WSA w Warszawie sędzia Joanna Kube w rozmowie z PAP poinformowała, że wniosek wpłynął 7 sierpnia. Jak powiedziała, najpierw sąd będzie rozstrzygał wniosek o wstrzymanie wykonalności tej zaskarżonej decyzji cofającej zezwolenie, a następnie wyznaczona zostanie rozprawa dotycząca samej decyzji o cofnięciu zezwolenia.

Totolotek SA jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzona jest w oparciu o _ Ustawę o grach hazardowych _ na podstawie koncesji i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej spółki, Totolotek SA dysponuje największą siecią przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce, liczącą blisko 450 punktów.

bETtkItq

Większościowym udziałowcem Totolotka jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, ile Lotto zarobiło na kumulacjach W 2011 roku Lotto przekazało 42,5 mln złotych więcej na sport oraz 11 mln na kulturę.
Rekord wszech czasów w Lotto! Zobacz, ile wygrał gracz z Gdyni We wczorajszym losowaniu Lotto tylko jedna osoba trafiła szóstkę.
Lotto przez internet? Całkiem realne Firma szuka sposobów na zwiększenie liczby klientów.
bETtkItK
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)