Notowania

inwestor
28.05.2012 21:16

Minister Skarbu Państwa zdradza, że prowadzone są rozmowy z inwestorami w LOT

Baniak powiedział dziś, że na początku czerwca w Turcji będzie rozmawiał w sprawie ewentualnej sprzedaży PLL LOT firmie Turkish Airlines.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bribriTO/CC/Flickr)

Mikołaj Budzanowski powiedział dziś, że resort prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami branżowymi w sprawie ewentualnego zakupu PLL LOT. Na początku czerwca na rozmowy do Turcji leci wiceminister skarbu Rafał Baniak.

_ - Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami branżowymi. W zależności od tego, jak się one potoczą, szczególnie czerwiec będzie takim ważnym momentem tej prywatyzacji. Zobaczymy, będziemy oceniać, w lipcu będziemy mogli przyjąć taką wstępną oceną bieżącej sytuacji, jeśli chodzi o możliwości prywatyzacji _ - powiedział w poniedziałek PAP Budzanowski.

Baniak powiedział dziś, że na początku czerwca w Turcji będzie rozmawiał w sprawie ewentualnej sprzedaży PLL LOT firmie Turkish Airlines. Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos powiedziała, że do końca czerwca powinien być znany doradca prywatyzacyjny ws. PLL LOT.

W połowie maja minął termin składania ofert w ogłoszonym przez MSP przetargu na doradcę prywatyzacyjnego ws. PLL LOT, Eurolot oraz LS Airport Services. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym złożyło czterech oferentów: spółka KPMG Advisory oraz trzy konsorcja. Pierwsze to: Merrill Lynch International, Roland Berger Strategy Consultants, Deloitte Advisory, K&L Gates Jamka, drugie: DLA Piper Wiater i Bank Zachodni WBK, trzecie: PwC Polska, Domański Zakrzewski Palinka, PricewaterhouseCoopers.

PLL LOT ma już doradcę prywatyzacyjnego, jest nim Morgan Stanley. PLL LOT za 2011 r. odnotowały 145,5 mln zł straty, w 2010 r. strata miała wysokość 163,1 mln zł. W br. spółka planuje zysk w wysokości 52,5 mln zł. Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji LOT, Regionalny Fundusz Gospodarczy - 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto, dlaczego Tusk wcześniej wrócił z Brukseli Premier zapewnił, że jego wcześniejszy powrót z nieformalnego szczyty UE w Brukseli wynikał z rygorystycznego przestrzegania procedur bezpieczeństwa.
Okęcie będzie mogło przyjąć więcej pasażerów Od kilkunastu dni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia, tylko na Euro 2012, dawnego terminalu Etiuda.
Ten samolot będzie niedługo nad nami latał Polskie Linie Lotnicze LOT w listopadzie br. otrzymają swój pierwszy najnowocześniejszy samolot świata Boeing 787 Dreamliner.
Tagi: inwestor, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz