Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Jest już stadion

0
Podziel się:

Estadio do Castelao o pojemności 67 tys. miejsc jest jedną z dwunastu aren sportowych, na których w czerwcu i lipcu 2014 r. rozegrane zostaną w Brazylii mecze piłkarskiego mundialu.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Jest już stadion
(PAP/EPA)

Portugalska firma Martifer ukończyła budowę stadionu na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii. Ta jedna z dwunastu aren organizowanego w 2014 r. mundialu, zostanie otwarta w niedzielę w Fortalezie.

Jak poinformował Jorge Martins z dyrekcji spółki Martifer, prace budowlane na stadionie Castelao w Fortalezie, w północno-wschodniej Brazylii, portugalska spółka prowadziła przez ponad 12 miesięcy.

_ Poza metalową konstrukcją kopuły stadionu, ważącą ponad 2 tys. ton, nasza spółka zainstalowała również na budowanym od podstaw obiekcie 34 tys. m kw. poszycia dachowego. W całości pochodzi ono z brazylijskich zakładów naszej firmy _, - ujawnił Jorge Martins.

Estadio do Castelao o pojemności 67 tys. miejsc jest jedną z dwunastu aren sportowych, na których w czerwcu i lipcu 2014 r. rozegrane zostaną w Brazylii mecze piłkarskiego mundialu. Nowy stadion został wybudowany za 193 mln euro.

Zdaniem Jorge Martinsa, Brazylia jest obecnie strategicznym rynkiem inwestycyjnym dla firmy Martifer. W jej zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w tym południowoamerykańskim kraju wytwarzane jest w ciągu roku 12 tys. ton metalowych konstrukcji. Roczna wartość zamówień spółki szacowana jest tam na 110 mln euro.

Martifer, który działa w sektorze konstrukcji metalowych oraz energii odnawialnych, zatrudnia na całym świecie 3000 pracowników. W Polsce, gdzie grupa posiada około 300 członków załogi, Portugalczycy otworzyli w 2003 r. swój zakład w Gliwicach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Polskie przedstawicielstwo Martifera brało udział m.in. w budowie gdańskiego stadionu PGE Arena oraz lotniska w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Jeśli im odmówisz, zapłacisz 2 tysiące zł kary Służby stadionowe mają prawo przeszukać twoje kieszenie i cię wylegitymować. Musisz wykonywać ich polecenia.
Ta inwestycja ma kosztować 17 mld dolarów Brazylia do 2020 roku chce połączyć szybką koleją położone w odległości 420 km od siebie metropolie Rio de Janeiro i Sao Paulo, dwa największe miasta kraju.
Na Śląsku powstanie nowy stadion za 128,8 mln zł Nowy obiekt zaprojektowano na 15 tys. miejsc. Wybuduje go Mostostal Warszawa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)