Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
portugalia
29.03.2013 14:52

Mitsubishi zainwestuje w Portugalii 37 mln euro

Zamiar realizacji nowych inwestycji przez producenta aut ujawnił minister portugalskiej dyplomacji Paulo Portas, przebywający od środy z roboczą wizytą w Tokio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Koncern Mitsubishi zainwestuje 37 mln euro w budowę linii produkcyjnych w portugalskiej miejscowości Tramagal koło Santarem. Japońska firma planuje tam wytwarzać nowy model samochodu dostawczego.

Zamiar realizacji nowych inwestycji przez producenta aut ujawnił minister portugalskiej dyplomacji Paulo Portas, przebywający od środy z roboczą wizytą w Tokio.

_ Efektem prowadzonych przez nas negocjacji jest porozumienie z japońskim koncernem, który zobowiązał się przeznaczyć na rozbudowę zakładu w Tramagal i uruchomienie nowych linii produkcyjnych 37 mln euro. Inwestor zamierza także powiększyć skład zatrudnionego tam personelu o 353 etaty, czyli ponad dwukrotnie _ - powiedział Portas.

Jak poinformował portugalski minister, celem Mitsubishi jest utworzenie w Portugalii _ platformy strategicznej _ dla sprzedaży pojazdów japońskiej firmy na nowe rynki na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. _ W Tramagal będą wytwarzane nowe modele aut dostawczych japońskiego koncernu _ - dodał.

Według dyrektora portugalskiego zakładu Mitsubishi Jorge Rosy, do grudnia br. należy się spodziewać decyzji dotyczącej wyboru rynków, na które miałby trafić nowy model auta japońskiej firmy.

W czwartkowym komunikacie koncern Mitsubishi potwierdził zamiar nowych przedsięwzięć w Portugalii. Władze firmy wyraziły również oczekiwanie, iż Lizbona pomoże w unowocześnieniu infrastruktury drogowej w pobliżu zakładu produkcyjnego.

Japoński koncern samochodowy wbudował swoją fabrykę w Portugalii w 1980 r. Wytwarza w niej auta dostawcze Mitsubishi Canter. 90 proc. produkcji zakładu w Tramagal kierowana jest na eksport do 30 państw Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwie tony kokainy i 200 tys. dol. na statku Część partii narkotyku zamierzano przerzucić do Europy Środkowej.
Miasto dla daltonistów. Pierwsze takie na świecie Kod czarno-białych znaków graficznych odpowiada 21 kolorom i ich odcieniom ma pomóc daltonistom.
Tagi: portugalia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz