Notowania

Przejdź na
wielka brytania
28.10.2011 06:00

Mniej pracy w sklepach na Wyspach. Przez kryzys

W brytyjskich sklepach pracuje o 23 tys. mniej sprzedawców niż przed rokiem. Wszystko przez kryzys, który skłania do ograniczania zakupów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

W III kwartale tego roku, mimo otwarcia 1134 nowych sklepów, w handlu pracowało o 5780 mniej osób niż między kwietniem a czerwcem - donosi _ The Telegraph _.

Wielu detalistów spodziewa się, że trudny będzie także sezon zakupów świątecznych. Argos prawdopodobnie obetnie liczbę godzin, którą będą musieli przepracować pracownicy sieci. Większość sklepów w dużej mierze opiera się na wsparciu pracowników tymczasowych. Dzięki temu łatwiej mogą zmniejszać liczbę godzin - podkreśla brytyjski serwis.

Autorzy opracowania z British Retail Consortium podkreślają, że skala spadku zatrudnienia jest największa od dwóch lat. To łączy się wprost z danymi z rynku pracy. Bezrobocie w trzech miesiącach do sierpnia osiągnęła poziom 2,57 mln ludzi. To najwyższy wynik od 17 lat.

Czytaj więcej o handlu na Wyspach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t42289.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/brytyjczycy;coraz;bardziej;sie;spiesza,212,0,918996.html) Szybciej tracą cierpliwość. Po ilu minutach? Brytyjczycy są gotowi stać w kolejce do kasy sześć i pół minuty. Jeszcze krócej są skłonni czekać na infolinii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t86348.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tesco;chce;pomoc;klientom;ma;dla;nich;oferte,188,0,918972.html) Takich obniżek w Tesco nie było od 25 lat Brytyjska sieć handlowa Tesco zamierza od przyszłego tygodnia obniżyć ceny setek produktów w swoich brytyjskich sklepach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t149006.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjczycy;coraz;czesciej;wybieraja;dyskonty,192,0,901568.html) Tam też Aldi i Lidl zabiorą im klientów Coraz więcej Brytyjczyków planuje robienie zakupów w dyskontach, a nie w supermarketach.
Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz