Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mniej upadłości firm w naszym kraju

0
Podziel się:

Bankructw jest mniej, ale są one bardziej nieprzewidywalne niż w 2013 roku

Mniej upadłości firm w naszym kraju
(admy - Fotolia.com)
bEIKmzAR

Upadłości jest mniej niż w 2013 roku, ale są bardziej nieprzewidywalne. Z danych firmy Eurler Hermes Collections wynika, że od początku roku do końca kwietnia zbankrutowały 263 spółki, podczas rok temu o tej porze 328.
W kwietniu upadło 65 przedsiębiorstw. Rok temu - 88. Jeden z autorów badania Grzegorz Błachnio, podkreśla, że rzeczywiście bankructw jest mniej, ale są one bardziej nieprzewidywalne niż w 2013 roku
W ubiegłym miesiącu trzy największe upadłości dotyczyły hurtowni. Mniej niż przed rokiem bankrutuje firm produkcyjnych, ale niepokoi ponowny wzrost kłopotów przedsiębiorstw metalowo-maszynowych.

Problemy firm mają trwałe podłoże, powtarzają się na przykład błędy w zarządzaniu - głównie skupianie się jedynie na tym, by sprzedać jak najwięcej towarów.

W kwietniu w prawie wszystkich aktywnych gospodarczo województwach odnotowano mniej bankructw niż przed rokiem - z wyjątkiem Pomorza i Wielkopolski.

bEIKmzAT
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/m262873.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;uderzyl;w;polskie;firmy;zaskakujace;wyniki;badan,137,0,1524873.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Konflikt na Ukrainie uderzył w polskie firmy? Zaskakujące wyniki badań Kryzys za wschodnią granicą może dotknąć 12 tysięcy polskich firm. Instytut Mands sprawdził dla Money.pl, czy przedsiębiorcy odczuli zawirowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m262871.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/biec;wskaznik;wyprzedzajacy;koniunktury;w;styczniu;spadl;o;,127,0,1466495.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Z koniunkturą w Polsce jednak coraz gorzej Symptomy przemawiające za wychodzeniem z okresu dekoniunktury pojawiły się w końcu 2012 roku, jednak ożywienie było bardzo słabe - mówią eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/m282663.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/branza;rolnicza;w;portugalii;moze;liczyc;na;wsparcie,244,0,1434612.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Miesięcznie powstaje blisko 300 takich firm W Portugalii co miesiąc otwieranych jest blisko 300 nowych spółek rolniczych. W większości przypadków zajmują się one uprawą warzyw i owoców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/m259863.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/coraz;wiecej;firm;oglasza;plajte;najgorzej;jest;w;branzach;,191,0,1417407.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Coraz więcej firm ogłasza plajtę. Najgorzej jest w branżach... Z raportu KUKE wynika, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy upadło blisko 950 przedsiębiorstw.
bEIKmzBu
gospodarka
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)