Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mobilna telewizja zwróci się w siedem lat

Uruchomienie telewizji w komórkach będzie kosztować w Polsce 100-200 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Czterej operatorzy P4, Centertel, Polkomtel i PTC pracują nad utworzeniem spółki, która ma wystartować w konkursie na operatora telewizji mobilnej. Inwestycje w ten projekt mają zwrócić się po siedmiu latach - szacuje Piotr Jegier, dyrektor ds. strategii w P4. *

_ - Trwają prace na stworzeniem spółki, w której każdy z operatorów obejmie jedną czwartą udziałów. Podmiot ten ma wystartować w konkursie. Założenie biznesowe jest takie, że nakłady poniesione na stworzenie infrastruktury dla telewizji mobilnej, ma zwrócić się pod koniec okresu posiadania koncesji, czyli po siedmiu latach _ - powiedział Jegier.

Dodał, że spółka ma przede wszystkim umożliwić uruchomienie telewizji mobilnej, a zyski z tej usługi mają osiągać nadawcy oraz jej dystrybutorzy, w tym czterech operatorów, którzy będą oferować klientom telewizję mobilną.

Według wcześniejszych informacji prasowych koszt uruchomienia telewizji mobilnej wyniesie 100-200 mln euro.

_ - P4 nie liczy na jakieś bardzo duże zyski z samej sprzedaży telewizji mobilnej swoim klientom, ale widzimy szansę w usługach interaktywnych, które możemy zaoferować mając telewizję mobilną, takich jak na przykład konkursy itp _ - powiedział dyrektor.

W tym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konsultacje na konkurs na operatora telewizji mobilnej. UKE przeznaczył na ten projekt 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta-gospodarze piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Jegier przewiduje, że konkurs na operatora zostanie ogłoszony we wrześniu, a jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku 2009 roku. Start usługi może nastąpić najwcześniej w I kwartale przyszłego roku.

Poza 4 operatorami, w konkursie może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.

Tagi: telewizja mobilna, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, manager, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz