Notowania

Przejdź na
samolot
19.02.2010 12:46

Mogą być kłopoty z lotami do Niemiec

Tania linia lotnicza Germanwings przewiduje utrudnienia w związku ze strajkiem niemieckich pilotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrei Dimofte/CC/Flickr)

Tania linia lotnicza Germanwings przewiduje utrudnienia w związku ze strajkiem niemieckich pilotów, który ma się rozpocząć w najbliższy poniedziałek i potrwać do 25 lutego. Germanwings lata z Krakowa i Warszawy do Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu.

Jak poinformowała przedstawicielka przewoźnika w Polsce Katarzyna Górska-Łazarz, Germanwings przewiduje, że strajk będzie miał wpływ na obsługę lotów w związku z czym opracował zastępczy rozkład, który został opublikowany na stronie internetowej www.germanwings.com i jest regularnie aktualizowany.

Pasażerom, których lot przypada w okresie przewidywanego strajku i którzy chcieliby z tego względu zmienić daty podróży, Germanwings proponuje jednorazową bezpłatną zmianę daty rezerwacji na inny lot. Wymaga się jedynie, aby pierwotny przelot został zarezerwowany do godziny 23:59 dnia 16 lutego 2010, a nowy przelot był zaplanowany w terminie do 25 marca 2010 r., natomiast miejsca wylotu i przylotu muszą pozostać bez zmian.

Związek zawodowy Cockpit zapowiedział, że strajk pilotów największych niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 25 lutego. Akcja obejmie również spółki-córki Lufthansy: linie Germanwings oraz Lufthansa Cargo. Za strajkiem opowiedziało się w referendum ponad 90 procent członków stowarzyszenia Cockpit, który zrzesza około 4500 pilotów.

Piloci żądają m.in. gwarancji zatrudnienia, a także zaprzestania przez Lufthansę przenoszenia miejsc pracy do spółek, świadczących tańsze usługi. W zamian za takie gwarancje piloci byli gotowi zrezygnować z żądań płacowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Strajk w Lufthansie będzie kosztował 10 mln euro dziennie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;w;lufthansie;bedzie;kosztowal;10;mln;euro;dziennie,199,0,588487.html )
Tagi: samolot, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz