Notowania

news of the world
08.07.2011 07:10

Murdoch zamyka tabloid za okrucieństwo. Czy to wielka kpina?

Brytyjscy politycy i komentatorzy z sarkazmem mówią o zamknięciu brukowca News of the World.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Brytyjscy politycy i komentatorzy ze sceptycyzmem i sarkazmem mówią o zamknięciu sensacyjnej gazety niedzielnej _ News of the World _. Po kompromitującej aferze wokół hakerskich włamań do telefonów komórkowych, takę decyzję ogłosił James Murdoch (na zdj.) - prezes macierzystego koncernu prasowego gazety, News International. *

- _ Ta firma zawsze była dla nas wielkim inwestorem w dziennikarstwo w media, ale naruszono nasze standardy i przyjmujemy to z wielkim żalem, ja osobiście i firma _ - oświadczył syn właściciela globalnego imperium medialnego Ruperta Murdocha.

News International zamyka dochodową gazetę z 168-letnią historia i nakładem 2,5 miliona egzemplarzy,a le ma w zapasie inną, jeszcze większą _ The Sun _, która do tej pory ukazywała się tylko w dni powszechne.

Obserwatorzy życia publicznego obawiają się, że to tylko managerski zabieg Murdocha. Według nich, sprawa skończy się tak, że wkrótce The Sun zacznie ukazywać się także w weekendy i tym samym przejmie czytelników News of the World. Eksperci twierdzą, że Brytyjczycy są uzależnieni od porannej dawki seksu i żałoby w niedzielę i wkrótce zaczną się jej domagać.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t26753.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wielki;tabloid;przesadzil;za;okrucienstwo;zamykaja;go;natychmiast,250,0,867834.html) Wielki tabloid przesadził. Za okrucieństwo zamykają go natychmiast Brytyjski tabloid News of the World, należący do imperium Ruperta Murdocha podsłuchiwał wdowy po żołnierzach i rodziny zaginionych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;podsluchowa;w;wielkiej;brytanii;premier;chce;dochodzenia,109,0,866925.html) Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii. Premier chce dochodzenia David Cameron chce wyjaśnień w sprawie podsłuchów zlecanych przez tabloid News of the World (NotW) w stosunku do celebrytów, polityków, krewnych ofiar mordu i zamachów terrorystycznych.
Tagi: news of the world, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz