Notowania

murdoch
15.07.2011 08:00

Murdoch zostanie przesłuchany. Za podsłuchy

Rupert Murdoch i jego syn staną przed komisją brytyjskiej Izby Gmin. Chodzi o aferę podsłuchową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monika Flueckiger/CC/<br>World Economic Forum)

Właściciel medialnego imperium Rupert Murdoch i jego syn James zgodzili się wziąć udział w przesłuchaniu przed komisją brytyjskiej Izby Gmin ds. kultury, mediów i sportu w związku ze śledztwem ws. afery podsłuchowej - podała BBC.

Komisja Izby Gmin do spraw kultury, mediów i sportu wezwała na przesłuchanie m.in. Ruperta Murdocha i jego syna Jamesa, który jest prezesem News International, będącego ramieniem wydawniczym koncernu.

Początkowo obaj odmówili, jednak w czwartek wieczorem Komisja otrzymała list od Jamesa Murdocha potwierdzający ich przybycie.

Swoją obecność na posiedzeniu komisji zapowiedziała również Rebekah Brooks, dyrektor News International, redaktor naczelna _ News of the World _ (w latach 2000-03) oraz szefowa _ The Sun _ (w latach 2003-09).

Działający na zlecenie _ News of the World _ hakerzy włamywali się m.in. do poczty głosowej krewnych żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku oraz ofiar zamachów terrorystycznych. Z kolei _ The Sun _ jest oskarżany o nielegalne uzyskanie danych o stanie zdrowia syna byłego premiera Gordona Browna.

Przesłuchanie magnata medialnego, jego syna i współpracownicy odbędzie się w najbliższy wtorek w gmachu brytyjskiego parlamentu.

ZOBACZ RELACJĘ (ang):

FBI też zajęło się Murdochem

FBI wszczęła wstępne śledztwo ws. doniesień, że należący do Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. próbował włamać się do zapisów rozmów telefonicznych ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Poinformowali o tym urzędnicy USA.

Na razie FBI wszczęła wstępne postępowanie, w trakcie którego agenci mają ustalić, czy istnieją przesłanki do rozpoczęcia pełnego śledztwa. Mają sprawdzić, czy policjanci mogli zostać przekupieni w celu udostępnienia numerów.

_ - Sprawdzamy oskarżenia, zawarte we wczorajszym liście Petera Kinga - _ powiedział anonimowy rozmówca agencji Reutera. Peter King, republikański kongresman ze stanu Nowy Jork, wezwał do przeprowadzenia śledztwa po tym, gdy w poniedziałek brytyjski dziennik _ Daily Mirror _ jako pierwszy doniósł o możliwości takiego podsłuchu. Murdoch się wycofuje. Telewizji nie przejmie

Także rzeczniczka departamentu sprawiedliwości, Laura Sweeney, potwierdziła, że _ otrzymano listy od kilku członków Kongresu dotyczące oskarżeń News Corp. o podsłuchy _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t96110.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/murdoch;moze;nie;dostac;telewizji;bskyb,253,0,869885.html) Murdoch może nie dostać telewizji BSkyB Skandal podsłuchowy w Wielkiej Brytanii zatacza coraz szersze kręgi. Sprawą zainteresował się nadzór rynku mediów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/afera;7;tys;celebrytow;na;podsluchu,1,0,810241.html) Afera: 7 tys. celebrytów na podsłuchu Szpiegował ich tabloid "News of the World".
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/246/t149238.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/ostatni;numer;8220;news;of;the;world8221;;afera;podsluchowa;pograzyla;tabloid,12,0,868108.html) Ostatni numer "News of The World”. Afera podsłuchowa pogrążyła tabloid Po 168-latach, największa anglojęzyczna gazeta na świecie będzie zamknięta. To efekt gigantycznego skandalu – dziennikarze tabloidu podsłuchiwali gwiazdy, członków rodziny królewskiej i krewnych ofiar zbrodni.
Tagi: murdoch, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz