Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mcdonald's
05.09.2011 06:00

Muszą ujawnić, ile kalorii mają potrawy

Pierwsze informacje pojawiły się w McDonaldach w Nowym Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pointnshoot/CC/Flickr)

W przyszłym tygodniu około 1200 barów McDonalda w Wielkiej Brytanii zacznie zamieszczać w karcie dań informacje o kaloryczności potraw. Inicjatywę podjęto w ramach rządowego programu walki z otyłością i promowania zdrowszego odżywiania.

McDonald's już zamieszcza informacje na temat kalorii w swoich produktach na stronach internetowych. Po raz pierwszy jednak pojawią się one na wiszących w restauracjach podświetlonych tablicach z menu.

W 2008 roku pierwsze tablice z kaloriami pojawiły się w sieci McDonalda w Nowym Jorku.

Kierownictwo brytyjskiego McDonalda obiecało, że z produktów zostaną również usunięte tłuszcze nienasycone; nie ma jednak na razie mowy o zmniejszeniu ilości soli.

Wśród sieci, które przystąpiły do rządowego programu informowania o zawartości kalorii są jeszcze KFC, Pizza Hut i Starbucks

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t136864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wegrzy;opodatkowali;niezdrowe;jedzenie;dla;zdrowia;i;pieniedzy,95,0,901471.html) Wprowadzili podatek od chipsów. Po co? Od dzisiaj obowiązuje na Węgrzech podatek od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ma on przynieść budżetowi 74 mln euro rocznie.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/138/t96138.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/trendy/gadzety/pracownicy;mcdonalds;w;mundurach;ekologicznych,199,0,881607.html) Pracownicy McDonald's w mundurach. Ekologicznych Na czas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. pracownicy sieci dostaną ubrania nadające się do recyklingu.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/79/141903_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/zobacz-najdrozsze-fast-foody-na-swiecie-0-850110.html) Zobacz najdroższe fast-foody na świecie Nawet pizza z kawiorem i hamburger smażony na truflowym oleju nie mogą się równać z prezydencką frytką.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/56/t96824.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/zdrowie/zyj-zdrowo/mcdonalds;bez;hamburgerow;to;mozliwe,96,0,758880.html) McDonald's bez hamburgerów? To możliwe W paryskiej filii potentata fast foodów jest tylko zdrowe jedzenie.
Tagi: mcdonald's, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz