Notowania

Przejdź na
lot
01.09.2010 17:19

Na niemieckich lotniskach będzie drożej

Wszystko przez nowy podatek od komunikacji lotniczej. Nie pomoże wcześniejszy zakup biletu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Niemcy zamierzająwprowadzić od przyszłego roku podatekod komunikacji lotniczej, który wpłynie na ceny biletów na przeloty z niemieckich lotnisk. Podatek zostanie ściągnięty, nawet jeśli rezerwacja biletu na 2011 r. nastąpi już dziś.

Minister finansów Wolfgang Schaeuble (na zdjęciu) powiedział, że rząd chce zapobiec próbom obejścia nowego podatku poprzez wcześniejsze rezerwacje biletów. Dlatego obowiązuje on z chwilą podjęcia decyzji przez rząd - czyli od dziś.

Podatek nie obejmie dzieci poniżej dwóch lat, dla których nie wykupiono odrębnego miejsca, a także przelotów tranzytowych i samolotów transportowych.
Według przyjętego projektu ustawy wysokość opłaty uzależniona będzie od długości trasy.

Od przelotów krajowych i na krótkich trasach europejskich (do 2500 km) pobierane będzie 8 euro od pasażera, od przelotów na średnich dystansach - 25 euro, a od lotów długodystansowych (do Ameryki Północnej i Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Australii) - 45 euro.

Rząd szacuje, że wpływy do budżetu z tego tytułu sięgną miliarda euro rocznie. Podatek jest częścią niemieckiego pakietu oszczędnościowego, który do 2014 r. ma odciążyć finanse państwa o ponad 80 mld euro.

W połowie 2012 r. będzie przeprowadzona analiza oddziaływania podatku na branże oraz dochody państwa. Z rządowych planów niezadowolone są linie lotnicze, które obawiają się, że wkrótce pasażerowie będą unikać niemieckich lotnisk. _ - Podatek od komunikacji lotniczej będzie motorem koniunktury dla zagranicznych linii lotniczych i lotnisk _ - oświadczył rzecznik Lufthansy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Niemcy**: Minister obrony chce zmniejszyć Bundeswehrę ]( http://news.money.pl/artykul/niemcy;minister;obrony;chce;zmniejszyc;bundeswehre,199,0,664007.html )
* [ Szef niemieckiej opozycji wycofuje się z polityki ]( http://news.money.pl/artykul/szef;niemieckiej;opozycji;wycofuje;sie;z;polityki,205,0,663757.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lot, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz