Notowania

poczta polska
18.01.2011 15:51

Na poczcie będą krótsze kolejki?

W jednym miejscy odbierzesz przesyłkę i wyślesz kupon na Lotto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sludgegulper/CC/Flickr)

Poczta zamyka placówki, ale w zamian będzie otwierać agencje. Zacznie od współpracy z Totalizatorem Sportowym, aby to w jego punktach można było odbierać przesyłki.

Sieć nowych agencji ma zmniejszyć długie kolejek, które są zmorą szczególnie w dużych miastach.

_ - Chodzi o zagęszczenie sieci placówek pocztowych w dużych miastach _ - mówi o uruchomionym w czterech obszarach pocztowych pilotażowym programie rozwoju nowych agencji członek zarządu Poczty Polskiej Mariusz Popek.

Te obszary to: Warszawa-Południe, Kraków-Miasto, Chorzów i Rzeszów. Trzy z nich mają charakter miejski, jeden - mieszany, miejsko-wiejski - mówił Popek, podkreślając, że właśnie w dużych miastach Poczta ma największe problemy z dostępnością swoich placówek.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zlikwiduja;urzedy;i;zaoszczedza;150-200;milionow;zlotych,86,0,704342.html) Zlikwidują urzędy i zaoszczędzą 150-200 milionów złotych
Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, w miastach jedna placówka pocztowa powinna przypadać na 7 tys. mieszkańców, na wsi - na 85 km kw. Jak mówił Popek, statystycznie Poczta te warunki spełnia, ale sytuacja wygląda gorzej w dużych miastach. Z zaprezentowanych we wtorek danych wynika np., że w Warszawie na jedną placówkę przypada nieco ponad 9 tys. mieszkańców, a na jedno okienko pocztowe - 2124 osoby.

Przedstawiciele poczty poinformowali, że na temat otwierania nowych agencji prowadzą rozmowy z ogólnopolskimi sieciami. Oprócz Totalizatora Sportowego poczta prowadzi też rozmowy z sieciami hipermarketów, choć tu nie ujawnia jeszcze, jaki będzie sposób usytuowania agencji pocztowych. Na pewno te usługi nie będą dostępne w kasach dużych sklepów - zaznacza Popek.

Podkreśla też, że w nowo otwieranych agencjach dostępne będą usługi, w tym te, które zabierają najwięcej czasu i generują największe kolejki, jak odbiór przesyłek awizowanych. Agencje mają mieć też przedłużone godziny pracy w stosunku do urzędów pocztowych.

Pilotaż ma potrwać do końca marca. Poczta liczy, że w tym roku uda jej się otworzyć 1400-1500 agencji nowego typu. W obszarze Warszawa-Południe ma zniknąć 14 z dotychczasowych placówek, a pojawić się co najmniej 20, a nawet 30 nowych agencji.

Według Poczty, cały program rozwoju nowych agencji może przynieść setki milionów złotych oszczędności.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t75639.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;poczty;i;jego;zastepca;odwolani,162,0,741282.html) Prezes Poczty i jego zastępca odwołani Według premiera w zarządzie Poczty Polskiej potrzeba innych ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t97442.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piechocinski;o;planach;poczty;to;samobojstwo,250,0,703994.html) Piechociński o planach Poczty: To samobójstwo Poseł PSL krytykuje plan redukcji liczby placówek pocztowych. Ma ich zniknąć 1478.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;prywatyzacji;poczty;polskiej,142,0,700558.html) Nie będzie prywatyzacji Poczty Polskiej Firma przechodzi restrukturyzację. W pierwszej połowie roku zyskała 181 mln zł.
Tagi: poczta polska, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz