Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
08.01.2011 14:14

Na szukanie partnera wydają 5 mld euro

Hiszpańskich singli jest aż 5,5 miliona. Rocznie każdy z nich wydaje na znalezienie miłości 990 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Styczeń jest w Hiszpanii miesiącem imprez organizowanych specjalnie dla singli. Rozwodników, panien i kawalerów jest w Hiszpanii 5,5 miliona. Ponad połowa - 60% - ma za sobą nieudane małżeństwo.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Hiszpański Instytut Opinii Publicznej, statystyczny singiel wydaje rocznie na znalezienie partnera 990 euro, w sumie ponad 5 miliardów euro.

Więcej wydają mężczyźni niż kobiety, bo to oni zwykle płacą za spotkania. W Hiszpanii istnieje ponad 50 firm specjalizujących się w organizowaniu randek, wigilii, sylwestrów, bali czy kolacji dla singli.

_ - Przychodzą, bo wiedzą, że znajdą - podobnie jak oni - osoby szukające partnera. Im starszy singiel, tym bardziej wymagający i świadomy, kogo szuka _ - wyjaśnia Angeles Soria, organizatorka romantycznych kolacji dla samotnych.

W styczniu odbywają się też popularne wyjazdy na narty i dalekomorskie rejsy dla singli. Chętnych nie brakuje. Może dlatego, że - jak obliczono - utrzymanie stałego partnera jest dwa raz droższe niż poszukiwanie nowego i kosztuje średnio 1800 euro rocznie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t128295.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;ratuja;hiszpanie;kupia;wiecej;obligacji,177,0,748721.html) Chiny ratują Hiszpanię, kupią więcej obligacji Między Pekinem i Madrytem ma dojść też do wymiany handlowej o wartości 7,5 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/hiszpanie;beda;donosic;na;palaczy,239,0,748015.html) Hiszpanie będą donosić na palaczy? Minister zdrowia zachęca do zgłaszania przypadków palenia w miejscach publicznych.
Tagi: hiszpania, single, partner, miłość, randka, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz