Notowania

dexia
01.10.2008 06:24

Nacjonalizacja nie zwalnia. Belgia ratuje Dexię

Kolejny belgijski bank musi korzystać z rządowego wsparcia. Dexia dostanie 6,4 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pożyczkodawca, z którego usług korzystają m.in. belgijskie i francuskie samorządy zostanie znacjonalizowany przez rządy: Belgii, Francji i Luksemburga.

Decyzja została podjęta po tym jak przez europejskie rynki przetoczyła się kolejna fala paniki wywołana obawami o kondycję sektora bankowego. Sytuacja kryzysowa dotarła m.in. do Niemiec i Francji, gdzie prezydent Sarkozy zaprosił francuskich bankierów na specjalne spotkanie.

Belgijski minister finansów Didier Reynders (na zdjęciu) poinformował, że Dexia, która w sektorze bankowości detalicznej obsługuje pięć milionów klientów dostanie takie same gwarancje jak znacjonalizowany wcześniej Fortis.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Europa ratuje banki ]( http://news.money.pl/artykul/europa;ratuje;banki,155,0,373659.html )
* [ Szok w USA. Plan Paulsona odrzucony! ]( http://news.money.pl/artykul/szok;w;usa;plan;paulsona;odrzucony,50,0,373554.html )
* [ Nacjonalizacja Fortisa. KE nie ma zastrzeżeń ]( http://manager.money.pl/news/artykul/nacjonalizacja;fortisa;ke;nie;ma;zastrzezen,219,0,373467.html )
* [ Fortis sprzedaje zagraniczne aktywa ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/fortis;sprzedaje;zagraniczne;aktywa,218,0,372954.html )
* [ Kolejna ofiara kryzysu - szef Fortisu odchodzi ]( http://manager.money.pl/news/artykul/kolejna;ofiara;kryzysu;-;szef;fortisu;odchodzi,106,0,355434.html )

ZOBACZ JAK ILUMINOWANY BYŁ BUDYNEK DEXIA TOWER W BRUKSELI:

Tagi: dexia, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz