Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nadciaga rewolucja? Będzie laptop za 35 zł

0
Podziel się

Indie odpowiadają na plan Nicholasa Negroponte, który tworzy laptopa za 100 dolarów.

Nadciaga rewolucja? Będzie laptop za 35 zł
(PAP/ EPA)
bEihfYkB

Jutro zostanie zaprezentowany komputer, który ma zmienić oblicze Trzeciego Świata.

Jak donosi _ Times Online _ rząd w Delhi zaprezentuje jutro prototyp laptopa, który został opracowany w ramach państwowego programu.

Brytyjski serwis przypomina, że to kolejnypo najtańszym samochodzie świata- Tata Nano - i prostym telefonie za 10 funtów przykład kreatywności indyjskich inżynierów. Indie spodziewają się, że w czasach globalnego spowolnienia te produkty mogą znaleźć nabywców nie tylko wśród biednych narodów Trzeciego Świata.

bEihfYkD

Indyjski projekt to odpowiedź na program One Laptop Per Child. Amerykański naukowiec Nicholas Negraponte (na zdjęciu) zapowiedział wyprodukowanie komputera za 100 dolarów. Jednak w związku z tym, że niektóre duże firmy jak Intel nie zgodziły się na warunki współpracy, laptop będzie kosztował bliżej kwoty 200 dolarów.

Zdaniem cytowanych przez _ Timesa _ekspertów doświadczenia Negraponte pokazują, że plany Indii są nierealistyczne. Według ekspertów strony Arstechnica.com części do produkcji laptopa kosztują więcej niż planowane 7 funtów (500 rupii). Sam ekran LCD to koszt około 20 funtów. _ - Cena 7 funtów to czysta fantazja _ - konkludują eksperci.

- _ Hinduscy urzędnicy spodziewali się, że laptop będzie kosztował 14 funtów. Ale masowa produkcja może obniżyć koszty. Głównie za sprawą udziału w tym przedsięwzięciu rodzimych firm - _donosi serwis.

ZOBACZ TAKŻE:

bEihfYle
business news
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)