Notowania

rynek mediów
09.03.2012 11:45

Nagie kobiety nie będą już na pierwszej stronie "Bilda"

Jako ostatnia prezentuje biust Ewa z Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ed Yourdon/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Jako ostatnia nagi biust prezentuje dziś na pierwszej stronie gazety Ewa z Polski. Niemiecki dziennik po 28 latach przestaje publikować fotografie nagich kobiet na pierwszej stronie.

Decyzja zapadła w Dniu Kobiet - akurat gdy wszystkie pracowniczki redakcji miały dzień wolny, a gazetę tworzyli sami mężczyźni. _ - Być może to mały krok z punktu widzenia kobiet, ale wielki krok dla "Bilda" i wszystkich mężczyzn w Niemczech _ - pisze gazeta. Nagość skończy się jednak tylko na czołówce gazety. _ Bild _ zapowiada bowiem, że _ również w przyszłości będzie sexy _ - ale w sposób bardziej nowoczesny i na wewnętrznych stronach. - _ Tak jak życzyło sobie tego wiele czytelniczek _ - pisze dziennik.

Tabloid _ Bild _ jest najchętniej czytaną gazetą w Niemczech. Po raz pierwszy opublikował zdjęcie nagiej kobiety 29 marca 1984 r. Do fotografii pozowała ówczesna Miss Wiednia Evelyn Rille. Wcześniej modelki _ Bilda _ miały na sobie przynajmniej kostium bikini. Według gazety dotychczas opublikowano 5000 fotografii nagich pań na czołówce, które w redakcji nazywano _ kiciami. _

Czytaj więcej o sytuacji na rynku prasy
"Sytuacja na rynku zmierza do zaniku gazet" _ Ta forma przekazu przestaje być potrzebna _ - twierdzi ekspert medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Płatny Przekrój.pl za mało ekskluzywny Zdaniem specjalistów, Grzegorz Hajdarowicz przetrze szlaki innym wydawcom do płatnych serwisów. Ale zgarnie przy tym najwięcej krytyki.

_ _

Tagi: rynek mediów, bild, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz