Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najbogatsi Amerykanie tracą fortuny

0
Podziel się:

Dziesięciu liderów listy miliarderów magazynu Forbes straciło w sumie 40 mld dol.

Najbogatsi Amerykanie tracą fortuny
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Według corocznego rankingu magazynu Forbes, super-bogaci Amerykanie zbiednieli; 400 najbogatszych straciło w ciągu 12 miesięcy 300 mld dolarów - informuje Reuters.

Kapitały miliarderów zostały uszczuplone przez kryzys; m.in. przez wahania giełdy i spadek wartości nieruchomości - pisze Forbes.

Najwięcej - spośród 400 umieszczonych na liście Forbsa amerykańskich miliarderów - stracił słynny inwestor Warren Buffet, któremu ubyło 10 mld dol., po tym jak stopniała wartość akcji jego firmy Berkshire Hathaway.

Na liście dziesięciu najbogatszych znalazły się te same osoby, co w 2008 r. Twórca Microsoftu Bill Gates (na zdjęciu) jest nadal na pierwszym miejscu, choć jego fortuna zmniejszyła się z 57 mld do 50 mld dol.

Na drugim miejscu pozostał Buffet, którego majątek oceniany jest na 40 mld dol. Trzecią pozycję zajmuje Lawrence Ellison, twórca firmy Oracle Corp. On jeden nie stracił nic ze swej fortuny, która wynosi 27 mld dol.

Łączne straty dziesięciu liderów tej listy wyniosły blisko 40 mld dol.

Wartość majątków 400 najbogatszych zmalała w sumie o 19 proc. - z 1,57 bln do 1, 27 bln dol. - ocenia Forbes.

Na liście 400 znalazło się 19 nowych miliarderów. Jeden z nich, bankier Andrew Beal potroił wartość swego majątku do 4,5 mld, skupując tanie pożyczki i aktywa.

32 osoby odpadły z listy, a wśród nich Allen Stanford, który - oskarżony o defraudacje - przebywa od czerwca w więzieniu w stanie Teksas.

Wiceprezes firmy Google Omid Kordestani zniknął z prestiżowego klubu 400 po bardzo kosztownym rozwodzie - zauważa agencja AFP.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)