Notowania

Przejdź na
najbogatsi
16.09.2013 16:48

Najbogatsi ludzie w USA. Bill Gates wciąż na czele listy Forbes'a

Według najnowszego rankingu Forbes'a wycena jego majątku przekracza 70 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates pozostaje najbogatszym obywatelem Stanów Zjednoczonych - wynika z najnowszego rankingu magazynu _ Forbes _. Majątek Gatesa wyceniany jest na 72 miliardy dolarów.

W publikowanym co roku rankingu 400 najbogatszych Amerykanów na drugim miejscu znalazł się Warren Buffet. Szef Hathaway Inc. może pochwalić się majątkiem szacowanym na ponad 58 miliardów dolarów.

Na trzecim miejscu jest współzałożyciel korporacji Oracle - Larry Ellison. Magazyn _ Forbes _ oszacował jego mienie na 41 miliardów. Na czwartym miejscu ex aequo znaleźli się bracia Charles i David Koch (Koch Industries); każdy z nich jest _ wart _ 35 miliardów dolarów.

Kryzys nie dotknął w tym roku najbogatszych Amerykanów. Suma ich majątków wyniosła 2 biliony dolarów, co jest kolejnym rekordem. W zeszłym roku było to _ tylko _ 1,7 biliona USD.

Czytaj więcej w Money.pl
Lady Gaga na szczycie zestawienia Forbesa 28-latka wyprzedziła takich kolegów i koleżanki z branży, jak: Justin Bieber, Taylor Swift, Calvin Harris, Rihanna, Katy Perry i Adele.
100 najbogatszych Polaków. Na czele bez zmian Ponownie zwyciężył Jan Kulczyk. Tygodnik Wprost łączny majątek biznesmena i jego syna oszacował na 12,5 mld zł. Kolejne miejsca zajęli Zygmunt Solorz-Żak i Michał Sołowow.
Skarży "Forbesa", bo za nisko go wycenił Saudyjski książę uważa, że magazyn uszczuplił jego majątek o 10 miliardów dolarów.
Tagi: najbogatsi, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz