Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najbogatsi rodzą się latem

Jak wynika ze statystyk, firmy, których prezesi urodzili się latem, mają większą wartość rynkową.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Magazyn Portfolio przytacza ciekawe wyniki badań naukowych. *

Qianqian Du, Huasheng Gao i Maurice Levi z uniwersytetu w Vancouver przyjrzeli się 249 spółkom z indeksu SS&P 500 i ich prezesom.

Okazało się, że najbardziej wartościowe są te, których prezesi urodzili się nie tyle pod szczęśliwą gwiazdą, ile pod słońcem, czyli w miesiącach letnich.

Prezesów urodzonych w lecie jest najmniej biorąc pod uwagę wszystkie pory roku, podczas gdy to właśnie w okresie wakacyjnym jest najwięcej urodzeń w ogóle. Spośród spółek, którym się przyglądano zaledwie 47 prezesów urodziło się w lecie, podczas gdy 75 zimą i 69 wiosną.

Co więcej, naukowcy udowodnili, że opłaca się sprzedać firmy z prezesami urodzonymi w okresie zimowym i kupić te, którymi zarządzają managerowie urodzeni w lecie. Na takich manewrach inwestycyjnych można było rzekomo od 1992 roku zarobić średnio ponad 8 procent.

Naukowcy obliczyli też, że dolar zainwestowany w 1992 roku w firmę z prezesem urodzonym w lecie przyniósł do końca 2006 roku nieco ponad 20 dolarów, podczas gdy na pozostałych można było zarobić ponad połowę mniej.

Jak podaje Portfolio, inne badania wskazują z kolei, że urodzeni w lecie to osoby z predyspozycjami do sukcesu - nie tylko w biznesie - w dłuższej perspektywie.

Tagi: najbogatsi, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, psychologia biznesu, strategie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz