Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miasta
12.05.2006 04:29

Najbogatsze miasta w Polsce

Spośród polskich metropolii najbogatsza jest Warszawa. Dochody budżetu stolicy przeliczone na jednego mieszkańca osiągnęły w ubiegłym roku blisko 4,5 tys. złotych. Tuż za Warszawą znajduje się Sopot z dochodem na mieszkańca 4100 zł. a spośród dużych miast Wrocław i Kraków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spośród polskich metropolii najbogatsza jest Warszawa. Dochody budżetu stolicy przeliczone na jednego mieszkańca osiągnęły w ubiegłym roku blisko 4 i pół tysiąca złotych. Tuż za Warszawą znajduje się Sopot z dochodem na mieszkańca 4100 zł. a spośród dużych miast Wrocław i Kraków - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta zwraca uwagę, że największe dochody mają miasta, które potrafią wykorzystać atuty swojego położenia, stwarzają dobre warunki inwestorom, a mieszkańców zachęcają do działania. Właśnie do takich miast należy Sopot. Spośrób małych polskich miast najzamożniejsza jest Krynica Morska. Zaraz za nią jest Karpacz.

Natomiast najmniejszy dochód mają miasta Zagłębia i Górnego Śląska. Zdaniem prezydenta Sosnowca, to efekt restrukturyzacji przemysłu w latach 90-tych. Miasto do dziś walczy ze skutkami likwidacji 60 zakładów. Co piąty mieszkaniec jest bezrobotny.

Tagi: miasta, warszawa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz