Notowania

chiny
28.11.2008 06:25

Najbogatszy Chińczyk zniknął. Znalazł się w areszcie

Huang Guangyu jest podejrzany o przestępstwa gospodarcze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Chińska policja potwierdziła, że najbogatszy Chińczyk Huang Guangyu został aresztowany. Trwa śledztwo w sprawie _ przestępstw gospodarczych _.

39-letni Huang Guangyu to chińska legenda. Klasyczny przykład kariery od pucybuta do milionera.

Jak przypomina BBC biznesmen zaginął w zeszłym tygodniu. A obrót akcjami jego spółki elektrycznej Gome został zawieszony.

Informacja pekińskiej policji to pierwsze potwierdzenie, ze założyciel i szef firmy, która sprzedaje co szóste urządzenie elektroniczne w Chinach jest zatrzymany i podejrzany o manipulacje.

Urzędnicy nie podają szczegółowych informacje, ale chińskie media wskazują, że powodem zatrzymania mogą być nieprawidłowości w wycenie akcji firmy kontrolowanej przez brata bogacza.

Zdaniem niektórych znawców sytuacji w Chinach. Zatrzymanie miliardera to sygnał jaki władza wysyła do przedsiębiorców, że realna władza wciąż jest w rękach partii.

ZOBACZ REPORTAŻ O TYM JAK CHINY WALCZĄ Z KRZYSYEM FINANSOWYM (ang.):

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kryzys uderza w Chiny. Eksport ostro w dół ]( http://news.money.pl/artykul/kryzys;uderza;w;chiny;eksport;ostro;w;dol,141,0,388749.html )
* [ Chiny walczą z kryzysem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;walcza;z;kryzysem,15,0,384271.html )
* [ Made In China się nie sprzedaje ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/made;in;china;sie;nie;sprzedaje,203,0,378827.html )
* [ Pekin nie pomoże. Pieniędzy dla USA nie będzie ]( http://news.money.pl/artykul/pekin;nie;pomoze;pieniedzy;dla;usa;nie;bedzie,65,0,375617.html )
* [ Chiński sojusz z Rothschildem ]( http://manager.money.pl/news/artykul/chinski;sojusz;z;rothschildem,114,0,371314.html )
* [ Chiński przemysł zwalnia przez... olimpiadę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;przemysl;zwalnia;przez;olimpiade,104,0,370792.html )
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz