Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
europosłowie
30.12.2008 13:18

Najbogatszy polski europoseł to Jan Masiel

Majątek Masiela to 8 milionów złotych. Przede wszystkim w nieruchomościach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Jak wynika z analizy oświadczeń majątkowych eurodeputowanych, wśród najbardziej zamożnych polskich polityków w Brukseli znajdują się Krzysztof Hołowczyc z PO i wybrany z list Ligi Polskiej Rodzin Dariusz Grabowski. Najskromniejszym majątkiem dysponująEwa Tomaszewskaz PiS oraz Jacek Protasiewicz i Jan Olbrycht z Platformy Obywatelskiej.

Z rankingu przygotowanego przez serwis internetowy TVP Info wynika, że Masiel dysponuje majątkiem ponad 8 milionów złotych. Europoseł, który zasłynął swoimi relacjami z opanowanego przez terrorystów hotelu w Bombaju, nie ma dużych oszczędności, posiada jednak kilka domów i mieszkań o sporej wartości.

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc dysponuje majątkiem ponad 7 milionów złotych. Może się pochwalić sporą kolekcją samochodów - ma Pontiaca, trzy sportowe Subaru Impreza, a także Nissana Murano i Peugeota _ Show Car _.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych znajdują się także:Dariusz Rosatioraz Genowefa Grabowska z SDPL, Bogusław Liberadzki i Lidia Geringer d'Oedenberg z SLD, Ryszard Czarnecki z PiS, Bogusław Rogalski wybrany z list LPR oraz Adam Gierek z Unii Pracy. Wszyscy europosłowie posiadają ponad 2 miliony złotych.

Tagi: europosłowie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz