Notowania

europosłowie
30.12.2008 13:18

Najbogatszy polski europoseł to Jan Masiel

Majątek Masiela to 8 milionów złotych. Przede wszystkim w nieruchomościach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Jak wynika z analizy oświadczeń majątkowych eurodeputowanych, wśród najbardziej zamożnych polskich polityków w Brukseli znajdują się Krzysztof Hołowczyc z PO i wybrany z list Ligi Polskiej Rodzin Dariusz Grabowski. Najskromniejszym majątkiem dysponująEwa Tomaszewskaz PiS oraz Jacek Protasiewicz i Jan Olbrycht z Platformy Obywatelskiej.

Z rankingu przygotowanego przez serwis internetowy TVP Info wynika, że Masiel dysponuje majątkiem ponad 8 milionów złotych. Europoseł, który zasłynął swoimi relacjami z opanowanego przez terrorystów hotelu w Bombaju, nie ma dużych oszczędności, posiada jednak kilka domów i mieszkań o sporej wartości.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Szybko przybywa nam milionerów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szybko;przybywa;nam;milionerow,210,0,356306.html )
* [ Który polski prezes zarabia najwięcej? ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ktory;polski;prezes;zarabia;najwiecej,148,0,347028.html )
* [ Raport Money.pl: Ile zarabiają robotnicy ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/raport;money;pl;ile;zarabiaja;robotnicy,3,0,344835.html )
* [ Zarabiamy o 12,6 proc. więcej niż przed rokiem ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarabiamy;o;12;6;proc;wiecej;niz;przed;rokiem,7,0,343303.html )

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc dysponuje majątkiem ponad 7 milionów złotych. Może się pochwalić sporą kolekcją samochodów - ma Pontiaca, trzy sportowe Subaru Impreza, a także Nissana Murano i Peugeota _ Show Car _.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych znajdują się także:Dariusz Rosatioraz Genowefa Grabowska z SDPL, Bogusław Liberadzki i Lidia Geringer d'Oedenberg z SLD, Ryszard Czarnecki z PiS, Bogusław Rogalski wybrany z list LPR oraz Adam Gierek z Unii Pracy. Wszyscy europosłowie posiadają ponad 2 miliony złotych.

Tagi: europosłowie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz