Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lufthansa
27.03.2006 12:31

Najdroższe są lotniska europejskie

Wśród 50 najdroższych lotnisk na świecie znajduje się aż 15 portów europejskich. Wysoka opłata, którą przewoźnicy muszą uiszczać właścicielom lotnisk w znacznym stopniu przekłada się na cenę biletu lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wśród 50 najdroższych lotnisk na świecie znajduje się aż 15 portów europejskich. Wysoka opłata, którą przewoźnicy muszą uiszczać właścicielom lotnisk w znacznym stopniu przekłada się na cenę biletu lotniczego.

Według szacunków IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Lotniczego) 25% kosztów całego transportu powietrznego stanowią opłaty paliwowe zaś 10% opłaty pobierane przez lotniska. Jednak jak twierdzi Lufthansa City Center Grupa Polska różnica pomiędzy opłatami lotniczymi pobieranymi przez różne linie lotnicze na przykład na trasie Wrocław - Nowy Jork mogą wynosić nawet 52%.

Na wszystkich trasach europejskich, jak też transkontynentalnych przewoźnicy do ceny przelotu doliczają dodatkowe opłaty. "Wysokość taryfy pobieranej za przelot często stanowi jedynie 60-70% całkowitej ceny biletu lotniczego. Przy zakupie biletu każdy jest zobowiązany uiścić dodatkowo tzw. opłaty lotnicze. Pod tą nazwą kryją się nie tylko faktyczne koszty obsługi linii lotniczych przez porty tj. rozładunek bagażu, ale również ubezpieczenie pasażera i samolotu oraz przede wszystkim opłaty paliwowe" - mówi Andrzej Babijew właściciel wrocławskiego biura Lufthansa City Center Grupa Polska.

Wśród pięciu najdroższych portów lotniczych Europy różnice w wysokości opłat lotniczych w zależności od wybranej linii lotniczej przedstawiają się następująco:

Trasa *Najniższe opłaty * Najwyższe opłaty Różnica
Wrocław - Ateny - Wrocław 405 530 31%
Wrocław - Paryż - Wrocław 387 501 30%
Wrocław - Moskwa-Wrocław 186 232 25%
Wrocław -Zurych-Wrocław 392 517 30%

"Lecąc z Wrocławia do Aten, najdroższego lotniska w Europie i trzeciego pod tym względem na świecie, za bilet zapłacimy od 1000 do 1400 PLN w zależności od wybranej przez nas linii. Około 35% ceny będą stanowiły właśnie opłaty dodatkowe" - mówi Andrzej Babijew.

Opłaty są jeszcze wyższe w przypadku lotów transkontynentalnych. Na najczęściej wykupywanych przez Wrocławian lotach transatlantyckich (Nowy Jork i Chicago) różnica pomiędzy poszczególnymi liniami lotniczymi jeśli chodzi o opłaty lotniskowe wynosi nawet 54% (330 złotych).

Obecnie można kupić bilet lotniczy do Stanów Zjednoczonych nawet za 1000-1500 zł do tego trzeba jednak doliczyć prawie drugie tyle na opłaty lotniskowe. Szukając najlepszych ofert przelotów zawsze bierzemy pod uwagę cenę biletu wraz ze wszelkimi opłatami. Wiedząc którzy przewoźnicy w mniejszym stopniu przekładają ciężar drożejącej ropy oraz rosnących opłat lotniskowych jesteśmy w stanie zawsze wybrać faktycznie najkorzystniejszą linię lotniczą na danej trasie - zapewnia Andrzej Babijew właściciel Almabus Lufthansa City Center. **

Kupując bilet lotniczy warto wybrać w miarę możliwości bezpośrednie połączenia. Im więcej będziemy się przesiadać to nie tylko podróż będzie dłuższa, ale również poniesiemy dodatkowe koszty związane z opłatami, które przewoźnik musi odprowadzić do każdego portu lotniczego, na którym wylądujemy.

Tagi: lufthansa, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz