Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
great place to work
26.03.2015 17:59

Najlepsze miejsca pracy w Polsce w 2015 roku. Każdy chciałby tu pracować

Lista Instytutu Great Place to Work powstała na podstawie opinii pracowników i zewnętrznej oceny kultury pracy w poszczególnych firmach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Jotun Polska - w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób, Ochnik - w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, oraz Microsoft - w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób to laureaci konkursu najlepsze miejsca pracy Polska 2015.

Listę najlepszych miejsc pracy w Polsce, którą zaprezentowano w Warszawie, przygotowuje od 7 lat Instytut Great Place to Work. O pozycji firmy na liście decydowała łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR.

- Wyróżnione firmy w sposób szczególny dbają o ludzi i oto, żeby było im dobrze tam, gdzie pracują. Zarządy tych firm nie myślą tylko o zwiększaniu zysku, ale także w kategoriach tworzenia dobrego zespołu - powiedziała prezes zarządu Great Place to Work w Polsce oraz szef zespołu badań Maria Zakrzewski.

Dodała, że u podstaw sukcesu firmy leży przekonanie jej szefa, że najważniejszą wartością jest wzajemne zaufanie, a najskuteczniej można je osiągnąć poprzez stałe, szczere i bezpośrednie rozmowy z pracownikami. - Taki kontakt daje też największe "bogactwo informacji", wskazówki pozwalające łatwiej wnioskować o szczerości intencji lidera. A to klucz do budowania zaufania - powiedziała Zakrzewski.

Laureat konkursu w kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób - firma Jotun działa w Polsce od 25 lat i należy do norweskiej Grupy Jotun, producenta specjalistycznych farb antykorozyjnych, proszkowych i dekoracyjnych. Z kolei zwycięzca w kategorii firm zatrudniających do 500 osób - Ochnik - jest producentem odzieży i galanterii skórzanej. W kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób zwyciężyła firma Microsoft, czyli producent systemu operacyjnego Windows oraz komputerów.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej objęło konkurs patronatem honorowym. Wiceminister pracy Jacek Męcina zauważył, że jesteśmy w dość szczególnym czasie, bo - jak dodał - rok 2014 to rok, w którym udało się nadrobić zapóźnienia okresu transformacji.

- Po raz pierwszy liczba zatrudnionych w gospodarce przekroczyła 16 mln osób. Udaje nam się nie tylko zwiększać zatrudnienie, ale także ograniczać bezrobocie. Dziś nadszedł czas, aby rozmawiać także o jakości pracy i dobrze, że toczą się dyskusje i dialog. Ale najważniejsze jest także to, aby się równać do tych najlepszych - powiedział Męcina.

Jak dodał, w roku 2014 stworzono 610 tys. nowych miejsc pracy. - Chciałoby się, aby wszystkie miały taką wartość, jaką wy tworzycie, zaufanie, umiejętność komunikowania się w firmie, wreszcie budowanie konsensusu wobec wspólnych wartości, nie tylko tych biznesowych, ale także tych międzyludzkich. To jest cel, który powinien przyświecać każdej organizacji. Jestem przekonany, że wasza ciężka praca jest dobrym przykładem dobrych praktyk i przykład, do którego będą się równać kolejne firmy - podkreślił wiceminister.

W badaniu wzięły udział 63 firmy - 19 zatrudniających poniżej 50 osób, 26 - zatrudniających do 500 osób i 18, które zatrudniają powyżej 500 osób. Łącznie we wszystkich firmach pracuje ok. 34 tys. osób. Badane przedsiębiorstwa były m.in. z sektora produkcyjnego, IT, biotechnologicznego i farmaceutycznego, handlu detalicznego czy usług finansowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: great place to work, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz