Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
studia
22.10.2013 08:40

Najlepsze studia MBA na świecie. Zobacz ranking

Miejsca w pierwszej dziesiątce prestiżowego zestawienia zajęły głównie międzynarodowe programy uczelni amerykańskich, chińskich i europejskich. Ale jest też program z Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Goodluz/iStockphoto)

Studia Executive MBA prowadzone przez warszawską Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 47. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu opublikowanego przez Financial Times.

Miejsca w pierwszej dziesiątce prestiżowego zestawienia zajęły głównie międzynarodowe programy uczelni amerykańskich, chińskich i europejskich. Na pierwszym miejscu znalazł się chińsko-amerykański program Kellogg/Hong Kong UST EMBA. Na podium są także: Tsinghua/INSEAD EMBA (z Chin, Francji, Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich) i Columbia/London Business School._ _

_ - Studia EMBA w Akademii Leona Koźmińskiego to jedyne z Polski i najwyżej sklasyfikowane studia tego typu wśród szkół biznesu z Europy środkowej i Wschodniej _ - powiedziała rzecznik AKL Ewa Barlik.

Program Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oceniono niemal identycznie, jak rok wcześniej - wówczas był 46. W tegorocznym rankingu znalazł się tuż za Cornell University, University of Michigan, a przed tak znanymi instytucjami, jak Rotterdam School of Management, Erasmus University, Emory University i Ohio State University.

Zdaniem rektora ALK prof. Witolda Bieleckiego, współtwórcy i długoletniego opiekuna studiów MBA i Executive MBA, wysokie miejsce w rankingu EMBA to duży sukces Akademii Leona Koźmińskiego. _ - Satysfakcja z doskonałego wyniku naszego EMBA jest tym większa, że prowadzimy program autorski pod własną marką i nie wspieramy się szeroko znaną uczelnią amerykańską czy brytyjską. W ALK udało nam się zebrać zespół wybitnych badaczy, wykładowców, konsultantów i praktyków z Polski i ze świata, którzy pomagają czynnym menedżerom w rozwoju zawodowym _ - powiedział rektor ALK.

Studia Executive MBA są przeznaczone dla menedżerów wyższego szczebla, którym zależy na pogłębieniu wiedzy, wymianie doświadczeń i na przyspieszeniu dalszej kariery. Dlatego o pozycji EMBA w rankingu _ Financial Times _ decydują w ponad 50 proc. dokonania absolwentów, ich pensje trzy lata po ukończeniu EMBA, zmiana uposażenia po studiach, osiągnięte cele zawodowe, awanse, wyższe stanowiska i praca w międzynarodowym otoczeniu. Poza nimi liczą się zróżnicowanie, odsetek kobiet i cudzoziemców wśród wykładowców, studentów i władz (około 25 proc. ogólnej oceny), a także poziom naukowy uczelni: liczba publikacji, wykładowcy z doktoratami i ich doświadczenie w czołowych szkołach biznesu (20 proc.).

Łącznie w zestawieniu Executive MBA zamieszczonym w _ Financial Times _ znalazło się ponad 50 amerykańskich i kanadyjskich uniwersytetów (pojedynczo i w konsorcjach). Coraz liczniej reprezentowanym rejonem jest Azja. W zestawieniu znalazło się prawie 20 szkół biznesowych z Chin, 7 z Singapuru, szkoły z Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Bahrajnu.

Executive MBA to najbardziej wymagający i prestiżowy program kształcenia menedżerów, oferowany jedynie przez wybrane szkoły biznesu. W Akademii Leona Koźmińskiego studia EMBA trwają cztery semestry, a ich absolwentami są członkowie wyższej kadry zarządzającej polskich i zagranicznych firm, organizacji i instytucji gospodarczych. Wśród wykładowców EMBA w ALK jedna czwarta to zagraniczni naukowcy i specjaliści, często z praktyką globalnych korporacjach, firmach konsultingowych, instytucjach finansowych i organizacjach międzynarodowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: studia, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz