Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotniska
22.05.2015 11:07

Najlepszy port lotniczy w Europie ma Monachium

Skytrax ocenia ponad 550 portów lotnicznych i szereg elementów związanych z transportem lotniczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Nivens/Shutterstock)

Najlepszy port lotniczy w Europie jest w Monachium - wynika z rankingu Skytrax.

Lotnisko w Monachium, jedno z najruchliwszych w Europie, a w Niemczech - drugie z największym ruchem po Frankfurcie, obsługuje rocznie 38,7 miliona pasażerów.

Monachium jest bazą dla linii Air Berlin, Lufthansa i Condor. W rankingu Skytrax na 2014 r. Monachium również było na pierwszym miejscu.

Za Monachim uplasował się teraz port lotniczy w Zurychu. Tu rocznie obsługuje się 24,9 mln pasażerów.

Zurych to baza dla Swiss International Air Lines. Pasażerom, którzy muszą dłużej poczekać na samolot, port lotniczy oferuje wypożyczanie rowerów i wycieczki do Muzeum Transportu w Lucernie. W 2014 r. Zurych był na 3 miejscu notowań Skytrax.

W najnowszym rankingu Skytrax trzecie miejsce tym razem zajmuje londyński Heathrow Airport, przed rokiem czwarty. Tu rocznie odprawia się aż 72,4 miliona pasażerów.

Heathrow jest bazą dla British Airways i Virgin Atlantic.

Skytrax to firma konsultingowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Prowadzi badania pasażerskich linii lotniczych z całego świata.

Każdego roku Skytrax przyznaje odznaczenia dla Najlepszych Linii Lotniczych i Najlepszego Lotniska. Na jego forum pasażerowie mogą wyrażać swoje opinie na temat linii lotniczych i lotnisk.

Skytrax ocenia ponad 550 portów lotnicznych i szereg elementów związanych z transportem lotniczym, m.in. prezencję załogi, znajomość języków obcych wśród obsługi lotniska, możliwość zrobienia zakupów, bezpieczeństwo, a nawet rozmieszczenie łazienek.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojskowe lotniska dla cywilnych samolotów? MON niedawno zaproponował zmianę przepisów, która umożliwi cywilnym samolotom transportowym, polskim i obcym, lądowanie na lotniskach wojskowych.
Będą nowe połączenia tanich linii z Gdańska O nowych połączeniach poinformował prezes Wizzair, Jozsef Varadi. Baza przewoźnika w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy powiększy się o jeden samolot, Airbus A320.
Niemieckie lotnisko nie radzi sobie z kontrolami Przy co drugiej próbie unijnym inspektorom udało się przenieść przez bramki kontrolne broń albo niebezpieczne przedmioty.
Tagi: lotniska, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz