Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najlepszy rok w historii Volkswagena

0
Podziel się:

Największy niemiecki koncern motoryzacyjny w 2014 roku sprzedał ponad 10 milionów pojazdów.

Najlepszy rok w historii Volkswagena
(action press/East News)
bETsOKdh

Największy niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG w 2014 roku sprzedał po raz pierwszy w swej historii ponad 10 milionów pojazdów - wynika z danych opublikowanych w siedzibie koncernu w Wolfsburgu.

Kierownictwo koncernu planowało taki poziom sprzedaży dopiero na 2018 rok.

Na rekordowy wynik zapracowała zarówno główna marka producenta - Volkswagen (6,12 mln), jak i inne należące do koncernu firmy - Audi (1,74 mln) i Skoda (1,04 mln) oraz Porsche, Seat, a także firmy produkujące samochody ciężarowe MAN i Scania.

bETsOKdj

Pomimo rekordu Volkswagen ma też powody do zmartwienia. W listopadzie i grudniu sprzedaż spadła w porównaniu do odpowiednich miesięcy roku 2013. Z obliczeń agencji dpa-AFX wynika, że przyczyną pogorszenia sytuacji była stagnacja na rynku chińskim.

Największym producentem samochodów na świecie była dotychczas Toyota. Japoński koncern nie opublikował jeszcze danych za zeszły rok.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe embargo wobec Zachodu. Uderzy w... Embargo dotknie producentów aut ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Francji, czy Niemiec. Rosyjskie władze już wcześniej wprowadziły zakaz zakupu zagranicznych pojazdów dla urzędów państwowych.
To koniec kryzysu w motoryzacji Polska znalazła się wśród liderów rynku. Dzięki ulgom podatkowym auta sprzedają się najlepiej od lat.
Volkswagen Golf R Launch Edition - jak świeże bułeczki! Niektórzy pamiętają czasy, w których po pojawieniu się luksusowych towarów na półkach sklepowych tj....
bETsOKdK
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)