Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najmłodsi miliarderzy

0
Podziel się:

33 miliarderów z listy magazynu Forbes ma mniej niż 40 lat. Ich łączne aktywa szacowane są na 118 mld dol.

Najmłodsi miliarderzy
bFgkxTuJ

Średnia wieku 962 miliarderów wynosi 62 lata. Blisko życiowej emerytury, ale też odpowiednio wcześnie, aby móc skorzystać z życia.

Trzydziestu trzech spośród tegorocznej listy miliarderów - a więc jedynie 3 proc. - ma mniej niż 40 lat. Ich łączne aktywa szacowane są na 118 mld dol., co daje średnio 3,6 mld dol. na głowę - tyle samo co ich starsi odpowiednicy.

bFgkxTuL
bFgkxTuR

Najmłodszym miliarderem na świecie jest niemiecki książę Albert von Thurn und Taxis (_ na zdjęciu _). 23-letni monarcha na liście najbogatszych zadebiutował w wieku 8 lat, gdy zmarł jego ojciec, czyniąc go najmłodszym miliarderem w historii na liście Forbesa.

Potem był nieobecny w rankingu aż do momentu, gdy osiągnął 18 lat i oficjalnie odziedziczył fortunę. Jego matka Gloria poprosiła, by jego majątkiem zarządzał do tego czasu jej przyjaciel, współzałożyciel firmy Swatch Nicolas Hayk. Obecnie młody kawaler mieszka w rodzinnym zamku. Bierze udział w lidze samochodów wyścigowych we Włoszech.

Von Thurn und Taxis jest jednym z trzech miliarderów przed trzydziestką. Pozostali dwaj to bracia Fahd i Ayman Hariri (26 i 28 lat), którzy odziedziczyli swoje fortuny po ich zmarłym ojcu Rafiku Haririm, byłym premierze Libanu, który zginął w wybuch samochodu-pułapki w 2005 r.

Ich starszy brat Saad (36 lat) jest głową rodziny. On też jest najbliższy pójścia w polityczne ślady ojca. Jako lider partii opozycyjnej w Libanie, Hariri dąży do zerwania umowy pokojowej w Bejrucie.

bFgkxTuS

Fahd Hariri i Książę Albert są również dwoma z pięciu miliarderów, którzy są wolni i mają poniżej 40 lat. Dwaj pozostali to założyciele Google - Larry Page i Sergey Brin (obaj 34 lata) oraz Daniel Ziff (35 lat), którego ojciec zarobił fortunę w biznesie wydawniczym. Ziff z dwoma braćmi prowadzi obecnie fundusz inwestycyjny.

_ Ponad połowa z najmłodszych miliarderów zaczęła od zera. _

Najmłodszym miliarderem, który sam od początku stworzył swoją fortunę, jest Ukrainiec Kostyantin Zhevago. Jest on właścicielem banku oraz deputowanym w ukraińskim parlamencie.

bFgkxTuT

Zhevago jest pięć miesięcy młodszy od Sergieja Brina, który ostatnio ożenił się z Anne Wojcicki. Ceremonia odbyła się na Karaibach, a młoda para była ubrana w stroje kąpielowe. Siergiej wraz ze swym kolegą Larrym Pagem są najbogatsi w klubie facetów przed czterdziestką. Ich majątki podczas robienia ostatniego rankingu były wyceniane na 16,6 mld dol. na głowę.

Wśród najmłodszych bogaczy jest tylko jedna kobieta - 37-letnia Chu Lam Yiu z Hongkongu. Chu jest założycielką i właścicielką firmy Huabao International Holdings, zajmującej się produkcją i sprzedażą elektroniki oraz perfum.

W przyszłym roku dołączy do niej prawdopodobnie 25-letnia Yang Huiyan, która weszła do rankingu, gdy Country Garden Holdings, spółka deweloperska prowadzona przez jej ojca, zadebiutowała w kwietniu na giełdzie w Hong Kongu.

_ Majątek Yang Huiyan wyceniono na 9 mld dol., tym samym Huiyan została najbogatszą obywatelką Chin. _

bFgkxTuU

Niektórzy z miliarderów przed czterdziestką są znani ze skromności i oszczędności. Założyciel Yahoo! Jerry Jang przychodzi do pracy w trampkach i dojeżdża autobusem. Inni natomiast nie chcą już czekać z wydawaniem swoich fortun.

Weźmy na przykład magnata węglowego Andreia Melnichenkę, który sam częściej pojawia się w nagłówkach gazet niż zawierane przez niego umowy w sektorze energetyki czy bankowości. 35-letni Rosjanin wydał np. 2 mln dol. na zatrudnienie J-Lo, aby ta zaśpiewała na urodzinach jego żony w kwietniu tego roku. Podobno także na ich ślubie w 2005 r. pojawiły się: Christina Aquilera oraz Whitney Houston.

Ciągle jednak, nieważne czy ci bardziej oszczędni czy nie, wymienieni miliarderzy nie muszą czekać do wieku emerytalnego. Szczęściarze.

bFgkxTvm
KOMENTARZE
(0)