Notowania

Przejdź na
piwo
28.07.2009 14:57

Najmocniejsze piwo na Wyspach. 18,2 proc. alkoholu

Szkockie piwo Tokyo budzi wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bernt Rostad/CC/flickr)

*Szkockie piwo Tokyo jest najmocniejsze na Wyspach i budzi wiele kontrowersji. *

Jak donosi BBC, butelka - piwa z limitowanej do 3000 butelek serii - Tokyo o pojemności 0,33 l zawiera sześć jednostek alkoholu. To dwa razy więcej niż rekomendowany dzienny limit spożycia i więcej niż Tokyo z 2008 roku, które miało _ zaledwie _ 12 proc. alkoholu.

Do produkcji trunku wykorzystuje się m.in.: jaśmin, żurawinę, słod jęczmienny, amerykański chmiel i drożdże wykorzystywane do produkcji szampana. Według założyciela BrewDog Jamesa Watta piwa produkowane na skalę przemysłową są pozbawione smaku. _ - Chcemy zachęcić ludzi, by pili mniej, ale za to sięgali po piwa, które są produkowane w mniejszych ilościach i mają swój niepowtarzalny charakter _ - mówi Watt.

Zobacz jak producenci reklamują nową edycję Tokyo (ang.):

M.in. dlatego producent piwa, firma BrewDog uważa, że wysoka jakość jej produktu pozwoli rozwiązać problem pogarszającej się kultury picia w Szkocji. Ale zdaniem walczącej z alkoholizmem organizacji Alcohol Focus Scotland argumenty browaru są _ nieprawdziwe _.

Jack Law z AFS uważa, że picie tak mocnego piwa jest równie niebezpieczne co nadużywania alkoholu. _ - To zupełnie nieodpowiedzialne wprowadzać na rynek takie piwo, gdy mamy w Szkocji bezprecedensowy poziom problemów zdrowotnych i społecznych związanych z nadużywaniem alkoholu _ - podkreśla.

Zobacz jak James Watt odpowiadał na zarzuty o nadmierną moc Tokyo w 2008 roku:

(na zdjęciu: piwo Chaos Theory z browaru BrewDog)

Raport Money.pl
*Zadyszka w browarach. Rynek piwa się skurczy? * W tym roku wypijemy mniej piwa niż w 2008 roku. Rynek może skurczyć się nawet o 5 proc. Czyli o ok. 650 mln zł. Czytaj w Money.pl
Tagi: piwo, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz