Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największy projekt w historii. Wyłożą 3,1 mld dolarów

0
Podziel się:

Górniczy potentat Rio Tinto planuje wielką inwestycję w Australii.

Największy projekt w historii. Wyłożą 3,1 mld dolarów
(Phil Scoville/CC/Flickr)

Potentat branży wydobywczej zamierza rozszerzyć skalę działalności na tym kontynencie. W nowe przedsięwzięcia związane z wydobyciem rud żelaza zamierza zainwestować 3,1 mld dolarów. Będzie to więc największa w historii inwestycja górnicza w Australii - donosi _ BBC _.

Brytyjski serwis informuje, że pozwoli to na zwiększenie produkcji o 30 proc. z 220 do 283 mln tonów rocznie. Informacja pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Rio Tinto i BHP Billiton ogłosiły, że rezygnują z planów połączenia swoich australijskich oddziałów, w wyniku którego powstałaby firma warta 116 mld dolarów. Decyzja została storpedowana przez urząd antymonopolowy, który obawiał się wzrostu cen rud żelaza.

Rio Tinto i BHP Billiton rezygnują ze wspólnego projektu (TradeTheTrend, ang.):

Rio Tinto spodziewa się, że mimo nałożenia nowego podatku na zyski firm wydobywczych w Australii, rosnące zapotrzebowanie z Chin sprawi, że inwestycja będzie opłacalna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t93277.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zakonczyl;sie;chinski;proces;pracownikow;rio;tinto,175,0,602287.html) Zakończył się chiński proces pracowników Rio Tinto Dyrektorzy oskarżeni są o korupcję i szpiegostwo przemysłowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t18322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gorniczy;gigant;rezygnuje;z;umowy;wartej;miliardy,130,0,457090.html) Górniczy gigant rezygnuje z umowy wartej miliardy Za 15,9 mld dolarów Chinalco miało zwiększyć udziały w Rio Tinto do 18 proc.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)