Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najwyższy budynek świata chcą zbudować Chinczycy

0
Podziel się:

Budynek w Changsha będzie miał ponad milion metrów kwadratowych powierzchni, a jego budowa pochłonie prawie miliard dolarów.

Najwyższy budynek świata chcą zbudować Chinczycy
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Chiny muszą mieć wszystko naj. Po największym budynku świata, który zaledwie kilka tygodni temu otwarto w mieście Chengdu, przyszedł czas na budynek najwyższy. Właśnie rozpoczęto jego budowę w miejscowości Changsha.

Najwyższy budynek świata powstanie w rekordowym tempie niespełna dziesęciu miesięcy. Budowla będzie mieć 838 metrów wysokości, czyli 10 metrów więcej od dotychczasowego rekordzisty - wieżowca Burj Khalifa w Dubaju.

Budynek w Changsha będzie miał ponad milion metrów kwadratowych powierzchni. Koszt budowy - prawie miliard dolarów.

Drapacz chmur ma nosić nazwę _ Podniebne miasto _. Znaleźć się w nim mają nie tylko apartamenty, lecz również szkoły, szpitale i inne instytucje użyteczności publicznej. W Chinach znajduje się połowa z 10-ciu najwyższych budynków na Ziemi.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny wstrząśnięte śmiercią licealistek Podróż do USA, miała być nagrodą za dobrą naukę. W katastrofie samolotu linii Asiana Airlines w San Francisco, zginęły dwie uczennice jednej ze szkół
W Chinach tanieją towary luksusowe Cena najbardziej cenionego chińskiego alkoholu, 30-letniej wódki Moutai spadła np. z 20 tys. juanów za butelkę do 17 tys. juanów.
Krytykował polityków, został oślepiony kwasem W tym roku po objęciu władzy w Chinach prezydent Xi Jinping zapowiedział zdecydowaną walkę z korupcją wśród członków partii.
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)