Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nałogowy gracz dostanie od kasyna odszkodowanie

0
Podziel się:

Kontrowersyjny wyrok Sądu Najwyższego Portugalii.

Nałogowy gracz dostanie od kasyna odszkodowanie
(IceArnaudov/iStockphoto)
bFgkatkR

Sąd Najwyższy Portugalii nakazał dyrekcji kasyna w Espinho, na północy kraju, wypłatę odszkodowania nałogowemu hazardziście, który przegrał w nim swoje ostatnie pieniądze. Mężczyzna ma otrzymać prawie 83 tys. euro.

Decyzja sądu kończy trwający od siedmiu lat proces wytoczony przez uzależnionego od hazardu 37-letniego gracza władzom kasyna. Wcześniej sądy różnych instancji również orzekały na korzyść Portugalczyka, który w pozwie zarzucił kierownictwu kasyna _ żerowanie na jego słabości _.

Sąd Najwyższy w Lizbonie uznał winę władz kasyna, które miały _ umyślnie _ i _ podstępnie _ zwabiać mężczyznę do lokalu, _ wiedząc, że jest on silnie uzależniony od hazardu _. _ Dział marketingu zakładu gier w Espinho celowo wysyłał pozywającemu zaproszenia do odwiedzenia lokalu oraz skorzystania z jego usług _ - stwierdził sąd.

bFgkatkT

W orzeczeniu wskazano też, że nałóg Portugalczyka był tak silny, że nie mógł on już nad nim zapanować. Mieszkaniec miasteczka Marco de Canavezes tylko podczas jednego dnia potrafił przegrać 8 tys. euro.

Wpływ na przychylny dla hazardzisty werdykt miał też fakt, że kilka tygodni przed dniem, w którym stracił on swoje ostatnie pieniądze osobiście stawił się w siedzibie Państwowego Zakładu Gier (IGJ) z wnioskiem o zakaz wpuszczania go do kasyn na terenie Portugalii. Nałogowiec został włączony do rejestru osób niepożądanych w salonach gier.

Portugalczyk spisał swoje postanowienie po tym jak w poprzednich dwóch latach roztrwonił podczas gry w ruletkę i na automatach 125 tys. euro. Tymczasem już po kilku dniach od złożenia deklaracji zaczął on otrzymywać propozycje do odwiedzenia kasyna w Espinho.

Po zakończeniu procesu uzależniony od hazardu Portugalczyk przyznał, że udając się do kasyna nie zamierzał złamać swojego postanowienia, lecz jedynie skorzystać z jego oferty gastronomicznej. _ Przez kilka tygodni przedstawiciele kasyna bombardowali mnie serią zaproszeń do odwiedzenia lokalu. Dałem się skusić na bezpłatną ofertę potraw z baru i restauracji, z których widoczne były automaty do gier. Później postanowiłem zagrać... _ - przyznał mężczyzna.

bFgkatkZ
Czytaj więcej w Money.pl
Dług cały czas rośnie: 107 proc. PKB W zeszłym roku deficyt w Portugalii wyniósł 4,2 proc. PKB. Rok wcześniej sięgnął według Eurostatu 9,8 proc.
Komorowski chce, tak jak Portugalczycy Portugalia jest w czołówce państw unijnych jeśli chodzi o elektroniczny dostęp do usług publicznych. Polska pozostaje daleko za nią.
bFgkatlu
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)