Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Narodowy Program Przedsiębiorczości zainicjowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program adresowany jest do osób w wieku 19-49 lat, które chcą otworzyć własny biznes.

- W czasach spowolnienia gospodarczego ważne jest nie tylko wzmocnienie ducha przedsiębiorczości, ale i podjęcie rzeczywistych działań sprzyjających wzrostowi gospodarczemu, a tu rola małych i średnich firm jest absolutnie kluczowa i stale rośnie - powiedziała prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, inaugurując program.

Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes - pod warunkiem, że mieszkają w miejscowości do 50 tys. osób - a także do władz lokalnych w takich miastach.

W ramach projektu studenci i absolwenci będą uczestniczyć w konkursie, który polega na rozwiązaniu online testu z wiedzy o przedsiębiorczości, a także przedstawieniu biznesplanów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 60 tys. zł.

Konkurs dla osób w wieku 30-49 lat przewiduje też rozwiązanie testu z przedsiębiorczości oraz przedstawienie biznesplanów. Autorzy 10 najwyżej ocenionych biznesplanów zyskają fachową pomoc w ich dopracowaniu, a najlepszy - finansowanie realizacji w wysokości 60 tys. zł.

Przewidziano też konkurs dla władz lokalnych - burmistrzów, którzy wraz z mieszkańcami będą mogli walczyć o tytuł Miasta ludzi przedsiębiorczych. Burmistrzowie mają wysyłać zgłoszenie, a mieszkańcy - wypełniać online testy z wiedzy o przedsiębiorczości. Tu nie przewidziano nagród pieniężnych, tylko statuetki.

Narodowy Program Przedsiębiorczości to ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna, która ma trwać do czerwca 2013 roku. Realizowana jest w ramach projektu systemowego PARP Poprawa wizerunku przedsiębiorców i promocja postaw przedsiębiorczych, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Budżet kampanii wynosi 10 mln 995 tys. zł brutto.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest rządową agencją. Jej zadaniem jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i UE, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozdają pieniądze. 60 tys. zł dla najlepszych
60 tysięcy złotych na własny biznes - taka sumę chce przeznaczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dla autora najlepszego biznesplanu.
Finansowanie zwrotne dla MSP. Jest konkurs
W najbliższym czasie zostanie przetestowana nowa usługa dla przedsiębiorców.
Poznaniacy wybiorą Koronę Smakosza
Mieszkańcy będą oceniać potrawy, standard obsługi czy wystrój lokalu, przy okazji będą też wygrywać cenne nagrody.
przedsiębiorczość, konkurs, parp
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Marian22222
83.26.221.* 2013-01-28 09:34
Szumna reklama w telewizji, słowo Narodowy , zachęcony tym wszedłem na stronę PARP i co...?
Cała energia z człowieka uchodzi . Tyle pieniędzy w błoto . Nagroda 60.000 zł tylko dla dwóch osób z dwóch grup wiekowych .
Czemu traktuje się nas Polaków ,obywateli jako bezmyślną masę . Gdzie w tym całym projekcie przynajmniej zrównoważenie kosztów do korzyści jakie ma on przynieść . Kasa dla organizatorów , doradców biznesowych itd. Powodzenia w rozliczeniu koszta/zysk . Wykorzystanie wiedzy doradców do tego będzie niezbędne. Zapewne zostało wliczone w projekt PARP-u. Ludzie biznesu na pewno pomogą bo znają realia jakie panują w naszym dzikim kraju .Bareja i "MIS" na miarę naszych możliwości. Dla mnie niesmak - bo dla kogo miało być to wsparcie ?
dedede
85.222.76.* 2012-10-18 09:54
lepiej wam narzekać, niż postarać się o zdobycie tych funduszy?
w takim razie potem nie narzekajcie, że za mało zarabiacie.
jkk
178.42.169.* 2012-10-17 20:12
Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes - pod warunkiem, że mieszkają w miejscowości do 50 tys. osób. Byłoby dobrze gdyby uzupełnić ten progam o zachęty podatkowa dla nowych firm
Zobacz więcej komentarzy (7)