Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorczość
16.10.2012 18:45

Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes.

Podziel się
Dodaj komentarz

Narodowy Program Przedsiębiorczości zainicjowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program adresowany jest do osób w wieku 19-49 lat, które chcą otworzyć własny biznes.

_ - W czasach spowolnienia gospodarczego ważne jest nie tylko wzmocnienie ducha przedsiębiorczości, ale i podjęcie rzeczywistych działań sprzyjających wzrostowi gospodarczemu, a tu rola małych i średnich firm jest absolutnie kluczowa i stale rośnie _ - powiedziała prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, inaugurując program.

Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes - pod warunkiem, że mieszkają w miejscowości do 50 tys. osób - a także do władz lokalnych w takich miastach.

W ramach projektu studenci i absolwenci będą uczestniczyć w konkursie, który polega na rozwiązaniu online testu z wiedzy o przedsiębiorczości, a także przedstawieniu biznesplanów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 60 tys. zł.

Konkurs dla osób w wieku 30-49 lat przewiduje też rozwiązanie testu z przedsiębiorczości oraz przedstawienie biznesplanów. Autorzy 10 najwyżej ocenionych biznesplanów zyskają fachową pomoc w ich dopracowaniu, a najlepszy - finansowanie realizacji w wysokości 60 tys. zł.

Przewidziano też konkurs dla władz lokalnych - burmistrzów, którzy wraz z mieszkańcami będą mogli walczyć o tytuł _ Miasta ludzi przedsiębiorczych _. Burmistrzowie mają wysyłać zgłoszenie, a mieszkańcy - wypełniać online testy z wiedzy o przedsiębiorczości. Tu nie przewidziano nagród pieniężnych, tylko statuetki.

Narodowy Program Przedsiębiorczości to ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna, która ma trwać do czerwca 2013 roku. Realizowana jest w ramach projektu systemowego PARP _ Poprawa wizerunku przedsiębiorców i promocja postaw przedsiębiorczych _, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Budżet kampanii wynosi 10 mln 995 tys. zł brutto.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest rządową agencją. Jej zadaniem jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i UE, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozdają pieniądze. 60 tys. zł dla najlepszych 60 tysięcy złotych na własny biznes - taka sumę chce przeznaczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dla autora najlepszego biznesplanu.
Finansowanie zwrotne dla MSP. Jest konkurs W najbliższym czasie zostanie przetestowana nowa usługa dla przedsiębiorców.
Poznaniacy wybiorą Koronę Smakosza Mieszkańcy będą oceniać potrawy, standard obsługi czy wystrój lokalu, przy okazji będą też wygrywać cenne nagrody.
Tagi: przedsiębiorczość, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz